حذف کشتی توطئه جدید سیاسی؟/راهکار فیس بوکی برای کمک به کشتی

برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه ۲ به موضوع حذف کشتی از المپیک پرداخت و درحالی که همه اهالی ورزش آنچه رخ داده را یک اتفاق کاملا ورزشی می دانستند ، یک نماینده مجلس حذف کشتی از المپیک را دسیسه ای سیاسی دانست.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرآنلاین ؛ برنامه گفت و گوی خبری با حضور بهرام افشارزاده و حجت خطیب به ماجرای حذف کشتی از المپیک پرداخت. برنامه ای که امیر خادم و محمد رضا طالقانی هم به عنوان مهمانان ورزشی روی خط آمدند و از دلایل حذف کشتی گفتند و از راهکارهای مقابله با این اقدام. راهکار ویژه خطیب تاکید بر میزبانی از بازی های جهانی بود که هم مارتینتی را به تهران می کشاند و هم ۱۵ رئیس فدراسیون کشورهای صاحب کشتی. او تاکید داشت در زمان حضور مارتینتی در تهران ، باید زمینه دیدار رئیس ایتالیایی فیلا با رئیس جمهور و رئیس مجلس داده شود تا از طریق این لابی سیاسی ، احتمالا مشکل کشتی حل شود.

کشتی برای ماندن در المپیک نیاز به آرای نزدیک به ۱۰۰ رای کمیته های ملی کشورهای مختلف دارد. آرایی که اهالی ورزش تاکید دارند با رایزنی مستقیم المپین ها بدست می آیند. امیر خادم تاکید داشت باید دیپلماسی عمومی و ورزشی در این زمینه اتفاق بیفتد و فیلا هم باید به فکر اصلاحات باشد چون کشتی دیگر رشته جذابیت داری نیست و باید یکسری از قوانین آن تغییر کند. محمدرضا طالقانی هم مثل خادم و البته مثل افشارزاده و حتی خطیب تاکید داشت آنچه رخ داده ف یک رویداد کاملا ورزشی است و هیچ مسئله سیاسی در این بین وجود نداشته و حالا هم باید ورزشی ها ، المپین ها و بزرگان ورزش پیش بیفتند و آرای لازم را برای بازگشت کشتی به المپیک بدست بیاورند. افشارزاده هم تاکید کرد چنین تصمیمی گرفته شده چون ۱۱ عضو از ۱۵ عضو کمیته اجرایی IOC از کشورهایی هستند که کشتی ندارند. پس باید طوری زمینه سازی شود تا در مجمع عمومی ، کشتی دوباره به المپیک برگردد. افشارزاده از مردم خواست به یک شبکه اجتماعی بروند و روی صفحه ای لایک کنند که برای بازگشت کشتی به المپیک راه افتاده ، یا به عبارتی فیس بوکی بروند و صفحه save olympic wrestling را like  کنند!

نکته جالب این برنامه حرف های بهروز نعمتی نماینده مردم اسدآباد و رئیس کمیته کشتی فراکسیون ورزش مجلس بود که گفت:« به رغم همه گفته های دوستان ورزشی ، این تصمیمی سیاسی است که هدف اصلی اش فقط ایران است. چون ما در لندن ۶ مدال از کشتی گرفتیم ، این تصمیم برای کشتی گرفته شده است.»

اگرچه این حرف در تناقض بود با گفته های همه مهمانان قبلی و حتی افشارزاده تاکید داشت پیش از این هم دوبار کمیته بین المللی المپیک تصمیم به حذف کشتی به دلایلی مشابه داشته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید