جوان ۲۵ ساله با اهدای عضو ماندگار شد

جوان ۲۵ ساله مشگین‌شهری با اهدای عضو در بیمارستان اردبیل برای همیشه ماندگار شد و توانست جان پنج نفر را نجات دهد.

در جریان اهدای اعضا که عصر امروز با حضور خانواده این جوان ۲۵ ساله در اردبیل انجام شد، قلب، کلیه‌ها، ریه و کبد جوان ۲۵ ساله مشگین‌شهری که دچار مرگ مغزی شده بود به هموطنان دیگر اهدا شد تا از قبل این اهدا پنج بیمار که در بستر بیماری بودند، زیست تازه‌ای پیدا کنند.

در حالی که سه تا شش هزار نفر سالانه در کشورمان دچار مرگ مغزی می‌شوند و در یک آیین و رسم خداپسندانه اعضای بدن این افراد دچار مرگ مغزی شده به دیگران اهدا می‌شود، استان اردبیل جز استان‌های موفق کشور در اهدای عضو به بیماران نیازمند بوده تا خانواده‌های داغ دیدگان با دست زدن به این کار نیک و فرصت استثنایی در ماندگاری روح و قلب فرزندان خود بتوانند دغدغه دیگر خانواده‌های نیازمند به اعضای سالم را برطرف کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، شاهین موسوی جوان ۲۵ ساله مشگین‌شهری که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود با همراهی خانواده‌اش برگی زرین و طلایی از یک اقدام خداپسندانه را در زندگی ورق زده و زمینه یک اقدام ماندگار معنوی را فراهم کردند تا برای همیشه نام و یاد این جوان خوشنام در تارک خیرین و نیکوکاران به ثبت و ضبط برسد.

خانواده مرحوم موسوی در عین تأثر و تأسف از حادثه تلخ برای فرزندشان با رضایت کامل اجازه دادند تا اعضای او به افراد بیمار انتقال داده شود تا آنها نیز حیات سالم را تجربه کنند.

 

 

فارس

یک دیدگاه

  1. روحش شادویادش گرامی وافرین برخانواده اوکه دربدترین لحظات بهترین تصمیمات راگرفته اند.خداوندصبرشان دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید