»   اخبار شهرستان ها  »   جنبش دانشجویی اصلی‌ترین جنبش آزادی‌خواهی در جمهوری اسلامی
۱۷ آذر ۱۳۹۱ , ساعت ۱:۱۵

حقیقت‌پور تاکید کرد:

جنبش دانشجویی اصلی‌ترین جنبش آزادی‌خواهی در جمهوری اسلامی

نماینده مردم اردبیل، ‌نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، جنبش دانشجویی را یکی از اصلی‌ترین جنبش‌های آزادی‌خواهی در جمهوری اسلامی خواند وگفت: آرمان‌خواهی، استفاده از عنصر جوانی ونشاط و وام‌دار نبودن به جریانات سیاسی، باعث شده تا این جنبش خروجی‌های خوبی داشته باشد.

منصور حقیقت ‌پور در گفت‌ وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت‌، با یادآوری روز دانشجو، گفت: جنبش دانشجویی یکی از اصلی‌ترین جنبش آزادی‌خواهی در نظام مقدس جمهوری اسلامی و دارای برکات فراوانی بوده است.

نماینده مردم اردبیل، ‌نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، افزود: آرمان خواهی طبقه دانشجو و استفاده از عنصر جوانی و نشاط ، همچنین وام‌دار نبودن به جریانات سیاسی، شرایطی را فراهم کرده که جنبش دانشجویی توانسته خروجی‌های خوبی داشته باشد.

وی گفت: برای اینکه جنبش دانشجویی بتواند در ابعاد مختلف اثربخش باشد و کمک مناسبی جهت پایدار بودن جنبش عدالت‌خواهی در ایران و سایر نقاط باشد ‌لازم است آسیب‌شناسی را در بستر خود انجام دهد، به نظر می‌رسد در صورت آسیب‌شناسی، جنبش دانشجویی ایران می‌تواند طلایه‌دار جنبش دانشجویی در دنیا باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس نهم، در توضیح آسیب‌های جنبش دانشجویی، افزود: یکی از آسیب‌های جدی نبود گفتمان مشترک بین جنبش دانشجویی و عموم مردم است، جنبش دانشجویی در فضای دانشگاهی خلاصه شده و اهدافش در نهایت به یکسری خواسته و شعار تبدیل می‌شود، از سوی دیگر عموم مردم به دلایلی از این خواسته‌ها و شعارها مطلع نیستند لذا ارتباط کالبدی بین جنبش دانشجویی و جنبش مردمی وجود ندارد.

حقیقت‌پور، توضیح داد: اگر یک روز بازار تعطیل شود بیشتر مردم از خواسته‌ها و علت تعطیلی آنها مطلع شوند اما اگر جنبش دانشجویی اقدام به تعطیلی‌ کلاس‌ها کند شاید مردم شهر مطلع نشوند.

وی با تأکید بر ضرورت ایجاد ارتباط کالبدی بین جنبش دانشجویی و عامه مردم، گفت: جنبش دانشجویی باید مانند مدل بسیج دانشجویی که ارتباط مستمر و کالبدی با مردم دارد نسبت به برقراری ارتباط بیشتر اقدام کند.

نماینده مردم اردبیل، ‌نیر، نمین و سرعین در مجلس نهم، متذکر شد: توازن احساس و عقلانیت در آسیب شناسی جنبش دانشجویی یکی دیگر از آسیب‌های جدی محسوب می‌شود، به نظر می‌رسد به دلیل سوز جوانی و دانشجویی کفه رفتار احساسی در جنبش دانشجویی بر کفه عقلانیت این حرکت بچربد لذا حرکات به جای پایدار بودن  تند و تیز و جرقه‌ای می‌شود .

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چاشنی احساس در تصمیمات جنبش دانشجویی بیشتر است، گفت: دانشجویان باید به عنوان قشر متحرک و بلندگوی جامعه اقدام کنند، این قشر در زمان انقلاب نیز با رشادت‌های خود در پیروزس انقلاب بی‌تأثیر نبودند اما در رأس این حرکت امام و روحانیت بودند که در نهایت به ایجاد انقلاب منجر شد.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

گردشگری، جزیره‌متروک آشوراده را به جزیره‌زنده آشوراده تبدیل می‌کند یا می کشد !؟ پس از ۱۴ سال، کشمکش بالاخره به نظر می‌رسد سازمان محیط‌ زیست، نسب به تصویب طرح گردشگری تنها جزیره ایرانی در دریای خرز یعنی جزیره آشوراده موافقت کرده است. اولین...
تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...

3 دیدگاه برای جنبش دانشجویی اصلی‌ترین جنبش آزادی‌خواهی در جمهوری اسلامی

 1. بهرام
  0

  خارج از استان جنبش دانشجویی اصلی‌ترین جنبش آزادی‌خواهی در جمهوری اسلامی

 2. وحید
  0

  خیلی ممنون. دست مگزار دارید

 3. محمد
  0

  سلام .خبرهای ورزشی تون کمه!

دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود

دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود

بهترین آهنگ های محسن چاوشی (ریمیکس) دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش به نام ای وای دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام خوشبختی دانلود آهنگ جدید حمید صفت به نام من دیوانه نیستم
جدیدترین ترانه ها


 • فیلم سینمایی خانه دختر