جمهوری آذربایجان بازار خوبی برای صادرات کالاها و محصولات کشاورزی اردبیل است

استاندار اردبیل گفت: جمهوری آذربایجان بازار خوبی برای صادرات کالاها و محصولات کشاورزی این استان است.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل / اکبر نیکزاد در جلسه بررسی مسائل و مشکلات تجار و مسافران در پایانه مرزی بیله سوار به مشترکات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و روابط مستحکم دو کشور اشاره کرد و افزود: با برنامه ریزی مناسب باید از ظرفیت های بالقوه اقتصادی و افزایش مبادلات بازرگانی استان اردبیل استفاده موثری شود.

وی گفت: در سال های اخیر اقدامات خوبی در زمینه صادرات محصولات کشاورزی و توریسم درمانی در سطح استان انجام شده است.

استاندار اردبیل اظهار کرد: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی کارشناسان اقتصادی مستقر در سفارت کشورمان در جمهوری آذربایجان باید با ظرفیت سنجی و ارزیابی بازار این کشور مقدمات صادرات هرچه بیشتر کالاها و خدمات استان را فراهم کنند.

نیکزاد در ادامه برگزاری چنین جلساتی را فتح بابی برای افزایش مناسبات فرهنگی و اقتصادی بین دو کشور دانست و خواستار زمینه سازی سفیر ایران برای ملاقات مستمر و منظم با مقامات آذری شد.

محسن پاک آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان هم با اشاره به شرایط خاص اقتصادی کشورمان ، ظرفیت های استان های مرزی را یکی از استعدادهای بسیار مهم و اولویت دار برای ارز آوری به کشور دانست.

وی گفت: نگاه ما نگاه به منافع جمهوری اسلامی ایران است و جمهوری آذربایجان در حال ساخت و ساز ابازار بسیار مناسبی برای محصولات اقتصادی از جمله سیمان ،انواع محصولات کشاورزی و خدماتی استان اردبیل است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید