جلسه‌ای برای افزایش وام مسکن مهر نداشتیم/ مسکن اجتماعی تنها برنامه دولت نیست


به گزارش خبرنگار مهر، عباس آخوندی عصر امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که بررسی شما از وضعیت قیمت ها در بازار مسکن چیست؟ گفت: نظر من اقتصاد آزاد است بنابراین مخالف قیمت گذاری در بازار هستم و فکر می کنم که با افزایش عرضه قیمت ها باید به نقطه تعادل برسد.


وزیر مسکن و شهرسازی افزود: معتقدم که در حوزه مسکن عرضه وضعیت خوبی دارد، بنابراین نیاز به هیچگونه دخالت از سوی دولت نیست. وی در خصوص اینکه آیا معتقد هستید مردم برای کاهش بیشتر قیمت باید منتظر بمانند یا نه خاطرنشان کرد: همیشه گفته ام که با قیمت دستوری مخالف هستم و نظر من این است که باید عرضه در بخش مسکن افزایش پیدا کند که در حال حاضر هم به اندازه کافی وجود دارد.


وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: وقتی عرضه در بازار مسکن زیاد است دلیلی بر افزایش قیمت نیست. آخوندی همچنین در خصوص پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن مهر که دو تن از معاونش اعلام کرده بودند گفت: بنده هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم و هر سئوالی در خصوص تسهیلات دارید از رئیس کل بانک مرکزی بپرسید ضمن آنکه موضوع جلسه ما با بانک مرکزی این موضوع نبود.


وی در خصوص وضعیت آزادراه تهران شمال نیز گفت: در این خصوص دو بحث وجود دارد که یکی فعال کردن وضع موجود است و دیگری بررسی مسائل اساسی حقوقی و مشارکت در ساخت آزاد راه است. در حال حاضر دستور فعال شدن کارگاهها داده شده و تمام مذاکرات با پیمانکار در حال انجام است.


وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای توسعه حمل و نقل باید از ظرفیت موجود استفاده کنیم گفت: خطوط ریلی نیاز به سرمایه گذاری های عظیمی دارد و از نظر ناوگان با کمبود و کسری زیادی مواجه هستیم.


آخوندی گفت: در حال مذاکره با بخش های مختلف تامین مالی هستیم تا در این حوزه تسهیلاتی را در اختیار گروههای حمل و نقل قرار دهیم. وی با اشاره به اینکه طرح جام مسکن مورد بازنگری قرار می گیرد گفت: معتقدم که باید در بخش مسکن به فکر راهکارهای مهم تری از جمله حضور بیشتر شهروندان و فعال کردن حساب ۱۰۰ امام باشیم.


وزیر راه و شهرسازی افزود: مسکن مشارکتی برنامه وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن است و نباید مسکن کل کشور را فقط مسکن اجتماعی به خود اختصاص دهد. آخوندی تصریح کرد: علت دوری من از مصاحبه این است که تا زمانی که برنامه های مسکن اجتماعی و یا دیگر برنامه های بخش مسکن به طور کامل تدوین نشود، احتمال اعلام اطلاعات ناقص به مردم وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید