جشنواره کن امسال منتقدان را ناراضی خواهد کرد؟!

 

گروه سینمای جهان:اعتراض منتقدان بین المللی بعد از انتقاد سندیکای منتقدان فرانسوی به کن آنرا تضعیف خواهد کرد.این پرسشی است که در روزهای اخیر ذهن علاقه مندان به این رویداد معتبر سینمایی را به خود مشغول کرده.

به گزارش بانی فیلم،بعد از اینکه تیری فرمو،دبیر جشنواره کن اعلام کرد برنامه جلسات نمایش فیلم برای منتقدان حذف می شود و برنامه ریزی جدیدی در این ارتباط ارایه کرد، کار برای روزنامه نگاران سینمایی بسیار دشوار خواهد شد. البته دراین رابطه مجمع منتقدان سینمایی فرانسه قبلا به جشنواره کن هشدار داده بودند . حالا منتقدان بین المللی نیز طی بیانیه ای نگرانی خود را مثل منتقدان فرانسه ابراز کرده اند که با این شکل برنامه ریزی قادر نخواهند بود کارشان را انجام دهند. آنان خواسته اند تا کن در این رابطه چاره اندیشی کند و این به ضرر جشنواره کن هم تمام خواهد شد. حال باید دید جشنواره کن چگونه برای منتقدان جلسات نمایش فیلم را برگزار خواهد کرد.

در دوره های قبل پیش از نمایش عمومی فیلم ها طبق معمول همه جشنواره ها،جلسات نمایش ویژه منتقدان برپا میشد تا بتوانند مقالات خود را به موقع آماده کنند و به چاپ برسانند و درضمن فرصت داشته باشند تا با کارگردانان مصاحبه کنند. حالا با برنامه ریزی جدید جشنواره کن، وقت برای چنین اموری در اختیارشان قرار نخواهد بود و کارها را دشوار می کند.

با سایت خبری ملکانه همراه باشد…

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید