جشنواره نمایش عروسکی در اردبیل آغاز شد

با حضور گروههای نمایشی از هشت استان کشور ششمین جشنواره نمایش عروسکی در اردبیل آغاز شد.

اردبیل نیوز: مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل پیش از ظهر شنبه در حاشیه برگزاری این جشنواره به خبرنگار مهر گفت: هدف محوری تولیدات نمایش عروسکی ایجاد زمینه های آموزشی شاد و مفرح برای کودکان است.

ناهید اله وردی زاده با بیان اینکه نمایش عروسکی می تواند پیام تربیتی را از زبان شخصیتهای عروسکی به کودک ارسال کند، تاکید کرد: نقش تربیتی نمایش غنی تر از توصیه و تجویز مستقیم به کودک است.

وی اضافه کرد: در جشنواره امسال تلاش شده است با تمرکز به تولید کیفی زمینه ارتقا آموزه های تربیتی و اخلاقی نمایش متناسب با نیاز امروز کودکان فراهم شود.

به گفته اله وردی زاده در جشنواره امسال استان اردبیل نمایشهای دوستی با ارزش است، پرونده‌های قالی، آفتابگردان و عروسی خاله سوسکه برای شرکت در رقابتها انتخاب شده است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل تاکید کرد: زمینه حضور مهدهای کودک برای شرکت در این جشنواره فراهم شده و مهد کودکها با برنامه زمان بندی در محل اجرای نمایش حضور خواهند یافت.

در این دور از جشنواره استانهای اردبیل، اصفهان، بوشهر، خراسان شمالی، سمنان، کرمان، گلستان و همدان به مدت دو روز با هم رقابت کرده و آثار خود را به نمایش می‌گذارند.

خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید