جشنواره میلاد سرخ

مدیر جشنواره دو سالانه میلاد سرخ در اردبیل گفت: مهم‌ترین شاخصه و برجستگی جشنواره فیلم میلاد سرخ نگاه موضوعی به فرهنگ ائمه اطهار و اهل بیت عصمت و طهارت با غنای محتوایی است.

اردبیل نیوز: شفیع آقامحمدیان عصر امروز در کارگروه آموزشی دو سالانه میلاد سرخ در مجتمع فدک اردبیل اظهار داشت: تفاوتی که این جشنواره با جشنواره‌های دیگر دارد، این است که نگاه و نگرش در این جشنواره موضوعی و محتوایی است و هنرمندان فیلمساز سعی می‌کنند برترین موضوعات و محوریت فرهنگی، هنری را در پیشبرد امور در دستور کار قرار دهند.

وی تصریح کرد: در این جشنواره شعاع کار هنرمندان و پرداختن آن به موضوعات و مبانی مختلف گسترده است به طوریکه با محوریت توسعه و گسترش فرهنگ ائمه اطهار سعی می‌شود سینمای برتر ایران جلوه‌ای متفاوت‌تر پیدا کند.

آقامحمدیان با اعلام اینکه یکی از محوریت و موضوع اصلی این جشنواره توجه به حماسه عاشورا و فرهنگ غنی ارزشی در مکتب امام حسین (ع) است، خاطر نشان کرد: این جشنواره فرصتی را برای فیلمسازان فراهم کرده تا با نگاهی متفاوت‌تر و نافذتر ابعاد این حماسه تاریخی و بی‌نظیر را مورد ارزیابی و توجه قرار دهند.

این مسئول با بیان اینکه این جشنواره با کمک مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت دو روز برگزار می‌شود، اضافه کرد: در این جشنواره سعی می‌شود ارزشمندترین آثار و پخته‌ترین تولیدات هنری و سینمایی از طریق سینما انقلاب اردبیل و مجتمع فرهنگی،‌ هنری فدک در معرض دید و نمایش عمومی قرار گرفته و علاقمندان از وجود این آثار سینمایی ارزشمند بتوانند بهره ببرند.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: در این جشنواره بیش از ۵۵ اثر منتخب سینماگران به معرض دید عموم گذاشته شده و فردا عصر نیز شاهد اختتامیه این جشنواره در اردبیل می‌باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیر جشنواره میلاد سرخ در اردبیل گفت: فیلم‌ها با محوریت زندگی ائمه اطهار به ویژه بزرگ پرچمدار نهضت کربلا حضرت سیدالشهدا و قیام و نهضت آن حضرت در چهار بخش مستندسازی، انیمیشن و ویدئویی تهیه و به دبیرخانه این جشنواره ارسال می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید