جشنواره فیلم مهر در اردبیل آغاز شد

با حضور ۵۰ فیلمساز برجسته اردبیلی ششمین جشنواره فیلم مهر در اردبیل آغاز شد.

دبیر ششمین جشنواره استانی فیلم مهر در اردبیل در مراسمی که عصر امروز و در سینما حافظ اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره امروز و صبح فردا با نمایش فیلم منتخب در سینما قدس اردبیل ادامه دارد و قرار است برترین‌های جشنواره ششم همزمان با آیین اختتامیه فیلم فجر در اردبیل مورد تجلیل و تکریم قرار گیرند.

علی چشمه نور تصریح کرد: در این جشنواره ما شاهد تولید و ارائه آثار نو، خلاقانه و با برجستگی‌های خاص در حوزه فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن هستیم که برترین‌های بخش‌های یاد شده از سوی هیئت داوران انتخاب و معرفی می‌شوند.

وی برگزاری چنین جشنواره‌هایی را زمینه‌ساز تحول خوب در حوزه فیلمسازی و تولید آثار فاخر بیان کرد و افزود: آنچه که در این زمینه یک حرکت مثبت و سازنده به شمار می‌رود حضور خلاقانه هنرمندان بومی و استانی است که می‌تواند یک بستر تحولی را در این حوزه فراهم بیاورد.

چشمه نور در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: جشنواره با نمایش فیلم در بخش مستند با عنوان «هزار جلوه سنگ» اثر محمد علیزاده آغاز شده و قرار است بیش از ۵۰ فیلم از سینما حافظ اردبیل اکران شود.

به گزارش فارس، دبیر ششمین جشنواره استانی فیلم مهر در اردبیل اکران این فیلم‌ها را در سه سانس یادآور شد و اضافه کرد: تلاش ما بر این است تا بهترین آثار از بین آثار راه یافته به جشنواره انتخاب شده و بیش از همه این حرکت به تقویت و توسعه آثار خوب سینمایی کمک کند.

وی بیان کرد: در هر سه بخش آثار قوی در جشنواره حضور پیدا کرده و فیلمسازان شاخصی نیز سعی کردند که در این حرکت تأثیرگذار نقش‌آفرینی کنند که امیدواریم پایان این جشنواره به انتخاب بهترین آثار مزین شده و بتوانیم بهتر و بیشتر از هر زمان دیگر فیلمسازان خود را به تولید آثار ارزشمند سوق دهیم.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید