جریمه ۳۹ میلیون ریالی اصناف متخلف اردبیل

با تلاش مأموران تعزیرات حکومتی و تقویت نظارت در حوزه بازرسی متخلفان صنفی در استان اردبیل به بیش از ۳۹ میلیون و ۷۳۰ هزار ریال جریمه و تعزیر محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی تعزیرات حکومتی استان اردبیل و بر اساس گزارش بازرسان تعزیرات و اداره صنعت، معدن و تجارت گرمی افرادی که اقدام به فروش خارج از شبکه ۶۵ کیسه کود شیمیایی کرده بودند، دستگیر شده و پرونده‌ای در این زمینه شکل گرفت و این افراد متخلف به ۲ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند.

در پارس‌آباد نانوایان متخلف به ۱۱ میلیون ریال محکوم شدند به طوریکه سه واحد نانوایی در پارس‌آباد که اقدام به کم‌فروشی و همچنین تخلفات آشکار دیگر می‌کردند، پرونده‌ای برای آنها شکل گرفته و افراد متخلف به جزای نقدی محکوم شدند.

اما در اردبیل نیز یک واحد صنفی متخلف در حوزه روغن موتور به چهار میلیون و ۵۰ هزار ریال محکوم شده تا اقدام به پرداخت این جریمه کند.

اما بازرسان مجامع امور صنفی و تعزیرات یک عسل فروشی متخلف را نیز تعزیر کردند.

این واحد که اقدام به گران‌فروشی ۵۰ کیلوگرم عسل کرده بود، مجرم شناخته شده و پس از رسیدگی در شعبه تعزیرات حکومتی به پرداخت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال جزای نقدی محکوم شد.

در شهر اردبیل همچنین یک واحد خواربار فروشی تعزیر شد به طوریکه پس از ارجاع پرونده به تعزیرات حکومتی و براساس حکم صادره فرد متخلف به پرداخت ۲ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد تا درس عبرتی باشد که بار دیگر اقدام به تخلف نکند.

در شهرستان بیله‌سوار نیز به همت اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان ۴۰ میلیون تومان اصناف متخلف جریمه شدند.

براساس اعلام سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت بیله‌سوار در سال‌جاری بالغ بر ۹ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی مورد بازدید قرار گرفتند که صاحبان ۴۵۰ مورد واحد صنفی متخلف شناخته شدند.

علی آقایی گفت: در این زمینه ۱۴۰ تن برنج کیسه‌ای از واحدهای صنفی متخلف که کشف شده بود، توزیع شده و شاهد بهره‌مندی اهالی از این کالاهای احتکار شده به نرخ بازار بودیم.

وی با یادآوری اینکه با اصناف و بازاریان متخلف برخورد می‌شود تا دیگر در روند سالم اقتصادی اخلالی ایجاد نکنند، افزود: انتظار ما این است که واحدهای تولیدی و صنعتی با انصاف با مردم برخورد کنند و اجازه دهند بیش از هر زمان دیگر نیازمندی و مایحتاج مردم تأمین شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید