جریمه جنجالی شورای نگهبان برای حرکت جنجالی احمدی نژاد

سخنگوی شورای نگهبان : اقدام محمود احمدی‌نژاد در همراهی اسفندیار رحیم‌مشایی به هنگام ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری “عنوان مجرمانه دارد و ما این موضوع را به قوه قضائیه اعلام کرده‌ایم.”

اردبیل نیوز: آقای کدخدایی امروز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت (۱۲ مه) به خبرگزاری تسنیم گفت که اقدام آقای احمدی نژاد در هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفته و “اتفاق آراء” بر این بوده است که معرفی آقای مشایی توسط آقای احمدی نژاد تخلف بوده است.

او گفت: “ما مراتب این موضوع را به قوه قضائیه اعلام کردیم که پس از آن تصمیم گیری بر اساس قانون و بر عهده دستگاه قضایی است.”

آقای کدخدایی همچنین با اشاره به تجمع دیروز گروهی از هواداران اکبر هاشمی رفسنجانی و آقای رحیم مشایی در برابر وزارت کشور، گفت که این اقدامات می تواند تبلیغ پیش از موعد و غیرقانونی تلقی شود و این موضوع در بررسی صلاحیت ها در نظر گرفته خواهد شد.

دو تن از نمایندگان مجلس ایران هم در واکنش به همراهی اسفندیار رحیم مشایی توسط محمود احمدی‌نژاد در هنگام ثبت نام برای انتخابات، این اقدام را نقض سوگند ریاست جمهوری توسط آقای احمدی‌نژاد دانستند و یکی از آنها خواستار اعلام “عدم کفایت سیاسی” او شد.

نادر قاضی پور، نماینده ارومیه امروز در جلسه علنی مجلس، با اعلام اخطار قانون اساسی گفت: “روز گذشته احمدی نژاد در زمان ثبت نام یک کاندیدا برخوردی ناشایست و غیرعقلانی داشت. برای اولین بار بود که یک رئیس جمهور در انتخابات بعدی حضور یافت و شأن مقام ریاست جمهوری را زیر سئوال برد.”

او از سایر نمایندگان مجلس پرسید: “آیا زمان آن نرسیده است که اعلام عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور را مطرح کنیم؟”

احمد توکلی، نماینده تهران هم از رئیس مجلس خواست نسبت به “نقض سوگند ریاست جمهوری” توسط آقای احمدی نژاد واکنش نشان دهد.

او همراهی آقای رحیم مشایی توسط رئیس جمهور را “بدعت” خواند و گفت که رفتار آقای احمدی نژاد “شبیه پادشاهان مستبد” بود که به منظور حفظ قدرت، برای خود جانشین تعیین می کنند.

آقای توکلی گفت: “رئیس جمهور در سفرهای استانی فرد مورد علاقه خود را همراه می برند و از وی تجلیل می کنند و دیروز هم تمام قوه مجریه را به پای آن داوطلب ریختند و اعلام کردند که تمام نقاط قوت قوه مجریه به پای این داوطلب است.”

او “خرج کردن قوه مجریه” برای آقای رحیم مشایی را “خیانت و قدرت طلبی” توصیف کرد.

آقای احمدی نژاد دیروز آقای رحیم مشایی را به هنگام ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور همراهی کرد.

او در جمع خبرنگاران گفت که برای “تحقق نقش آفرینی آقای مشایی در حماسه سیاسی” ۳ روز روزه و ۱۴ هزار صلوات نذر کرده است.

آقای احمدی نژاد گفت که برای همراهی آقای مشایی، پس از ۸ سال یک روز را به عنوان رئیس جمهور مرخصی گرفته است.

او تأکید کرد که آقای مشایی تمام قوت های دولت او را دارد و علاوه بر آنها نقاط قوت دیگری را هم دارد و افزود: “مشایی یعنی احمدی نژاد و احمدی نژاد یعنی مشایی.”

اسفندیار رحیم مشایی جنجالی‌ترین عضو از حلقه نزدیکان رئیس جمهور ایران است.

منبع: تیتر یک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید