جاده مغان مرگبار‌ترین محور ترددی اردبیل

رئیس پلیس راه استان اردبیل مرگبارترین جاده استان را محور مغان ـ مشگین‌شهر اعلام کرد.

فارس خبر داد، معراج ظهیری: جاده اردبیل – سرچم در رتبه دوم بیشترین تصادفات قرار دارد. سواری بیشترین خودرویی بوده که در تصادفات خسارت دیده و در ماه شهریور بیشترین تصادفات منجر به فوت و مصدومیت را نیز شاهد بودیم.

رئیس پلیس راه استان اردبیل با اعلام اینکه ۱۳ درصد تصادفات در بزرگراه‌ها رخ داده است، یادآور شد: ۴۷ درصد تصادفات در جاده‌های اصلی، ۱۲ درصد در جاده‌های روستایی و ۲۷ درصد در جاده‌های فرعی رخ داده است.

ظهیری به اهمیت و حساسیت کار امداد‌رسانی به حادثه‌دیدگان اشاره کرد و گفت: گاهی یک لحظه غفلت و دیر جنبیدن ما جان هموطنی را به خطر می‌اندازد که شایسته است با توجه به حیاتی بودن فعالیت راهداران، اورژانس،‌ امدادگران و پلیس بستری فراهم آید تا این عوامل به سرعت در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی حضور یابند.

این مسئول بیان داشت: ما در طرح زمستانی سال گذشته ۱۱ درصد نسبت به سال گذشته در تصادفات فوتی و ۱۵ درصد در تصادفات جرحی کاهش حوادث را داشتیم در حالی که با افزایش مسافرت‌ها و تردد خوروها روبرو بودیم که امسال نیز سعی داریم با استقرار نیروها و همراهی خود رانندگان و مسافران سفری امن و همراه با آرامش را برای آنها مهیا کنیم.

جاده‌های اردبیل جان ۲۷ زن و ۱۰۶ مرد را گرفته است

رئیس پلیس راه استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در هشت ماه امسال ۳۴۰ فقره تصادفات منجر به فوت و ۴۹۹ فقره تصادفات خسارتی در جاده‌های استان اردبیل رخ داده است.

ظهیری افزود: بر اساس آمار پزشکی قانونی بر اثر این تصادفات ۱۳۳ نفر جانشان را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: این آمار و ارقام نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد کاهش یافته و نسبت به سال ۸۹ نیز ۳۳ درصد کاهش تلفات جاده‌ای را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس راه استان اردبیل با ارائه یک آمار تامل‌ برانگیز تاکید کرد: در تصادفات جاده‌ای استان ۲۷ زن و ۱۰۶ نفر مرد کشته شده‌اند که در ۱۵ درصد تصادفات افراد کشته شده زیر ۱۰ سال هستند.

روز جمعه پرحادثه‌ترین روز هفته

ظهیری یادآور شد: کم حادثه‌ترین روز هفته در تصادفات راهنمایی و رانندگی روز سه‌شنبه و پر‌حادثه‌ترین روز در تصادفات نیز یوم تعطیل  جمعه است.

وی در پایان گفت‌و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت : بیشترین نوع تصادفات از نوع واژگونی خودرو و خارج شدن از جاده بوده به طوری که علت تامه تصادفات نیز سرعت غیر مجاز می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید