ثبت‌نام بیش از ۶۰۰۰ نفر برای شوراهای شهر و روستا در استان اردبیل

بعد از پایان مهلت قانونی ثبت‌نام که از ۲۶ فروردین تا ساعت ۲۴ اول اردیبهشت ماه در نظر گرفته شده بود تعداد ثبت‌نامی‌ها از مرز ۶ هزار و ۶۶ نفر گذشت.

اردبیل نیوز: محمد علی‌اکبری عصر امروز در نشست تشریح آخرین وضعیت ثبت‌نامی شوراهای شهر و روستا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از پایان مهلت قانونی ثبت‌نام که از ۲۶ فروردین تا ساعت ۲۴ اول اردیبهشت ماه در نظر گرفته شده بود تعداد ثبت‌نامی‌ها از مرز ۶ هزار و ۶۶ نفر گذشت.

وی تصریح کرد:‌ در این هفت روز مهلت ثبت‌نام متقاضیان در مناطق شهری و روستایی ثبت‌نام کردند که از بین شرکت‌کنندگان ۵ هزار و ۲۳۸ داوطلب برای عضویت در شوراهای روستاها و ۸۲۸ نفر برای عضویت در شوراهای چهارم شهری ثبت‌نام کردند.

علی‌اکبری خاطر نشان کرد: بیشترین ثبت‌نام‌ها مربوط به شهرستان پارس‌آباد و مشگین‌شهر و کمترین آنها مربوط به سرعین و کوثر بوده است.

این مسئول اضافه کرد: ‌از خود شهر اردبیل ۱۵۶ نفر در انتخابات چهارمین دوره شوراها ثبت‌نام کردند که با هم رقابت می‌کنند.

وی بیان کرد: ما در مجموع در ۲۴ حوزه شهری ۱۵۰ نفر منتخب شوراها خواهیم داشت که راهی پارلمان محلی می‌شوند.

جانشین ستاد انتخابات استان یادآور شد: در یک‌هزار و ۲۹ روستای استان نیز ۳ هزار و ۱۹۸ نفر راه یافته به شوراهای روستایی را خواهیم داشت که در مجموع ۳ هزار و ۳۴۸ نفر از ثبت‌نام‌شدگان راهی چهارمین ایستگاه خدمت‌رسانی به مردم در قالب پارلمان محلی می‌شوند.

علی‌اکبری در ادامه گفت: ‌بعد از ثبت‌نام، هیئت‌های اجرایی به مدت ۱۰ روز صلاحیت کاندیداها را بررسی کرده و روز ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری نتیجه اعلام می‌شود.

وی افزود: زمان آغاز تبلیغات نیز از ۱۴ خرداد تا ۲۳ این ماه است.

۴۶۰ نفر در شوراهای نمین ثبت‌نام کردند

فرماندار نمین نیز از ثبت‌نام ۴۶۰ نفر کاندیدا برای عضویت در شوراهای شهر و روستای این شهرستان خبر داد.

سید تقی دریتیم گفت: از این تعداد ۵۴ نفر برای عضویت در شوراهای شهر نمین، عنبران و آبی‌بیگلو ثبت‌نام کردند که ۲۴ نفر مربوط به نمین، ۱۷ نفر آبی‌بیگلو و ۱۳ نفر عنبران است.

وی تصریح کرد: ۴۰۶ نفر نیز برای عضویت در شوراهای اسلامی ۶۸ روستا اعم از بخش عنبران، ویلکیج و مرکزی ثبت‌نام کرده‌اند.

دریتیم خاطر نشان کرد: در ۶۸ روستای تابعه این شهرستان در مجموع ۲۱۶ نفر به عنوان عضو اصلی و ۱۰۹ نفر به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب می‌شوند.

در نیر ۱۹ نفر برای عضویت در شورای شهر نیر ثبت‌نام کردند.

به گفته فرماندار نیر در آخرین روز از ثبت‌نام ۱۴ نفر با مراجعه به فرمانداری ثبت‌نام کردند که مجموع ثبت‌نام‌شدگان در این شهرستان به ۱۹ نفر رسید که در انتخابات شوراهای این شهر پنج نفر به عنوان عضو اصلی و دو نفر علی‌البدل انتخاب می‌شوند.

خبرگزاری فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید