تیم منصوریان بهتر از تیم شفر بود/ به آینده استقلال امیدوار نیستم

0
11


پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: اعتقاد دارم تیم منصوریان از نظر فنی بهتر از تیمی اشت که شفر هدایت می کند.

محمد مومنی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص شرایط تیم استقلال اظهار داشت: ابتدا در خصوص دربی بگویم که این دربی یک دربی کاملا ناشناخته برای آقای شفر بود و عدم شناخت ایشان از دربی، فوتبال ایران و تیم استقلال تاوانی به اندازه شکست در دربی برای باشگاه ما در بر داشت. شفر هنوز ترکیب اصلی تیمش را نمی‌شناسد و از قابلیت و توانایی‌های بازیکنانش بی خبر است. استقلال نسبت به پرسپولیس بازی بهتری ارائه داد اما مهم نتیجه بازی است که به سود پرسپولیس بود. پرسپولیس از حداقل موقعیت حداکثر بهره برداری را کرد.

* استقلال پرسپولیس را به سوی قهرمانی پرتاب کرد
این بازی یک سکوی پرتاب بود برای پرسپولیس بود به سوی قهرمانی. استقلال هم امتیازات لازم را به پرسپولیس داد، هم انگیزه لازم را به این تیم تزریق کرد، هم آنها را از افت در آورد و هم شخصیت قهرمانی را که بعد از شکست از الهلال از دست داده بودند به آنها برگرداند و در یک کلام پرسپولیس را به سوی قهرمانی هل داد.

* حمایت کورکورانه درست نیست
تعداد معدودی از پیشکسوتان استقلال دست به حمایت کورکورانه از سیاست‌های باشگاه می‌زنند که این اصلا درست نیست. من هم بعنوان یک پیشکسوت به باشگاه و حمایت‌های باشگاه نیاز دارم. اما هرگز به خاطر این نیاز حمایت کورکورانه نمی‌کنم. من نمی‌توانم چشمم را بر حقایق ببندم. امثال من باید حامی واقعی باشگاه باشیم نه این که با مصاحبه‌های جهت دار بخواهیم مشکلات را پوشش دهیم.

الان در عصر ارتباطات هستیم و مردم به ریز به همه امور اشراف دارند و نمی‌توان آنها را فریب داد. مردم بهترین تحلیلگر هستند و ما نمی‌توانیم اذهان عومی را به بیراهه ببریم.

* وزیر ورزش در انتخابش برای مدیران استقلال و پرسپولیس فرق نگذارد
بعنوان پیشکسوت و هوادار استقلال به پرسپولیس و سایر تیم ها احترام می گذاریم و از موفقیت همه تیم ها خوشحالیم. اما ما هم دوست داریم تیم مان موفق باشد. این را می‌دانیم که یک تیم بیشتر قهرمان نمی شود، اما انتظار ما این است که اگر استقلال قهرمان هم نشود، لااقل در بالاهای جدول باشد و شانس قهرمانی داشته باشد نه این که در انتهای جدول قرار بگیرد. فصل گذشته که همه از تیم ناراضی بودند در نهایت نایب قهرمان شد.

ما از وزیر ورزش انتظار داریم همانطور که بهترین انتخابات در حوزه مدیریت پرسپولیس داشته، در حوزه استقلال هم انتخاب‌های بهتری داشته باشد تا این تیم هم به مدارج عالی برسد.

* استقلال نیاز به خانه تکانی دارد
خیلی‌ها می‌گویند استقلال نیاز به خانه تکانی دارد. من هم می‌گویم این تیم نیاز به خانه تکانی دارد، اما نه فقط در عرصه بازیکن. بلکه در همه سطوح مدیریتی. خانواده استقلال از داشتن افرادی که از خانواده استقلال باشند، جوان باشند و تحصیلکرده و شایسته مدیریت در این باشگاه باشند غنی است. افراد شایسته‌ای هستند که از جنس استقلال هستند و شرایط مدیریت بر این باشگاه را دارند و قطعا هواداران هم آنها را بهتر می‌پذیرند.

* افتخاری خودش برود!
آقای افتخاری تاکنون برای استقلال زحمات زیادی کشیده، درست. ما هم قبول داریم و دست ایشان درد نکند. برای ایشان در آینده و در جاهای بعدی که مدیریت می‌کنند آرزوی موفقیت می‌کنم. لطفا خودشان با عزت و احترام از استقلال بروند و همه را خوشحال کنند. رفتن ایشان از استقلال هم برای خودش بهتر است و هم برای تیم استقلال. من در مدیریت شاگرد آقای افتخاری هستم، اما انتخاب ایشان در شان باشگاه استقلال نبود و امیدوارم که خودشان زودتر از این تیم بروند.

* شفر خودش را به مردم شناساند
این دربی برای شفر خوب بود که توانست خودش را به مردم بشناسد. البته خودش، منهای فوتبال را. چون شفر چیزی از نظر فوتبالی نداشت که ارائه دهد و این را در دربی ثابت کرد. شفر هرگز نتوانست به شعارهایی که قبل از دربی داده بود در جریان بازی عمل کند و این کاملا نا امید کننده بود.

* پیشرفت باشگاه استقلال در شعار
چیزی که این روزها از باشگاه استقلال می‌بینیم این است که آنها در شعار دادن و حرف زدن خوب پیشرفت کرده‌اند. اما در عمل هیچ چیز خاصی نمی‌بینیم. نتیجه عملگرایی را رده بندی جدول نشان می‌دهد و نتایجی که تیم در زمین می‌گیرد. ما نمی‌توانیم بازی را که باختیم با مصاحبه خوب جلوه دهیم و بازی برده را نزد مردم بد جلوه دهیم. این کار را این روزها از مدیران استقلال می‌بینیم.

* تیم در زمان منصوریان بهتر بازی می کرد
من خودم به علی منصوریان انتقاداتی داشتم و دارم، او هم در کارش مشکلاتی داشت، اما به جرات می‌گویم تیم استقلال در زمان مربیگری منصوریان به مراتب بهتر از شفر بازی می‌کرد. شما همین بازی آخر استقلال با هدایت منصوریان مقابل ذوب آهن را مقایسه کنید با دربی یا بازی با فولاد و تفاوت را احساس کنید. 

شفر چیزی نزدیک به ۴۰ سال سابقه مربیگری دارد و نمی‌تواند بگوید بعد از یک ماه کار کردن با این تیم از بازیکنان شناخت ندارد. اگر اینطور باشد که این عذر بدتر از گناه است. ضمن این که به یاد داریم افتخاری بعد از آن که با شفر در دوبی مذاکره کرد در مصاحبه‌ای گفته بود شفر به خوبی از بازیکنان استقلال شناخت دارد و حتی می‌داند کدام بازیکن مصدوم است و کدام سالم است.

* به آینده استقلال با این نفرات امیدوار نیستم
استقلالی هستم و عاشق این تیم. هیچ چشمداشتی هم به صندلی‌های این باشگاه نداشتم و ندارم چون نیازی به این مسائل ندارم. برای همین اگر حرفی می‌زنم و انتقادی می‌کنم منافع هیچ فرد و گروهی را در نظر نمی‌گیرم به جز منافع باشگاه و هوادارانش را. پس واقعیت را می‌گویم و واقعیت از نظر من این است که این باشگاه با این نفرات و با این روند نمی‌تواند در آینده نزدیک به اوج بازگردد و من امیدی به این موضوع ندارم.

[ad_2]

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید