خانه اخبار روز اخبار شهرستان ها تیم “قیقاج” اردبیل مقام دوم مسابقات زمستانی ترکیه را کسب کرد

تیم “قیقاج” اردبیل مقام دوم مسابقات زمستانی ترکیه را کسب کرد

۰
تیم “قیقاج” اردبیل مقام دوم مسابقات زمستانی ترکیه را کسب کرد

رئیس هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان اردبیل از کسب مقام دوم تیم “قیقاج” کمانگیری روی اسب تیم این استان در رقابت هاب زمستانی ترکیه خبر داد.

علیرضا احدی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: تیم منتخب اردبیل شامل دو ورزشکار و یک همراه به نمایندگی از کشورمان در دومین جشنواره و مسابقات زمستانی “بازی با اسب (اسب طلایی)” در استان اردهان کشور ترکیه شرکت کرده بود.

وی تصریح کرد: در این رقابت ها که به صورت بین المللی برگزار می شد، تیم منتخب اردبیل به نمایندگی از کشورمان در قالب تفاهم نامه های امضاء شده بین دو کشور و این استان با استان اردهان حضور داشت.

سرپرست تیم اعزامی هیئت ورزش های روستای به مسابقات ورزشی ترکیه با اشاره به حضور ورزشکاران اردبیلی در دو سبک “قیقاج” و “مملوک” این مسابقات افزود: رقابت های زمستانی ترکیه در رشته های “جریت” پرتاب نیزه برروی اسب، “کزاگ کایاک” سورتمه دو اسب، “راهوان” سوارکاری استقامت با سورتمه برروی برف و یخ به طول سه کیلومتر و کمانگیری روی اسب “قیقاج” در دو سبک قاپاق و مملوک “آتلی اکلوک” عنوان کرد.

به گفته وی در پایان این مسابقات و در رشته کمانگیری روی اسب قیقاج روانبخش نائب پاشایی موفق به کسب مقام دوم و در سبک مملوک سعید سبز علیزاده دیگر ورزشکار اردبیلی به مقام سوم دست یافت.

روان نائب پاشایی در مسابقات ترکیه

احدی تاکید کرد که در این جشنواره و مسابقات زمستانی، ۱۴۰ ورزشکار از سه کشور ترکیه، ایران و ترکمنستان در چهار رشته مذکور در منطقه توریستی دریاچه چلدر استان اردهان به رقابت پرداختند.

وی عنوان کرد: این مسابقه به همت فدراسیون ورزش های سنتی کشور ترکیه و با حمایت استانداری، شهرداری، آموزش و پرورش و دانشکده استان اردهان برگزار شد.

 

مطلب قبلی از کتمان آمار و ارقام واقعی در حوزه ی زنان بپرهیزیم
مطلب بعدی تصاویر تولد مرجانه گلچین در پشت صحنه شاهگوش
Avatar
انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید