»   وبگردی آزاد  »   تیتر امشب/ نوروز ۹۷ و ایمنی جاده‌ها
۲۹ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۲۸

تیتر امشب/ نوروز ۹۷ و ایمنی جاده‌ها

تیتر امشب/ نوروز ۹۷ و ایمنی جاده‌ها

به گزارش مجله اینترنتی ملکانه؛سردار مهری رئیس پلیس راهور ناجا با حضور در برنامه تیتر امشب گفت: از آغاز طرح ویژه ترافیک از ۲۹ اسفند تا ۱۵ فرودین ۹۷ اقداماتی برای تسهیل در تردد مسافران نوروزی صورت گرفته است.

وی از محور قزوین -رشت بعنوان پرحجم‌ترین جاده کشور نام برد و افزود: بیشترین تصادفات در نزدیکی مقاصد صورت گرفته است و این بدلیل خستگی ناشی از رانندگی است.

با اشاره به وجود ۱۵ هزار اتوبوس‌های بین شهری گفت: هموطنان از حمل و نقل عمومی نیز استفاده می‌کنند و امسال اتوبوس‌های بین شهری به سامانه پایش هموشمند مجهز شده اند.

وی این سامانه را وسیله‌ای برای تشخیص رفتار ترافیکی و رانندگی راننده گان است.رئیس پلیس راهور ناجا از بهبود کنترل حمل و نقل عمومی یاد کرد و گفت: در حال حاضر شماره پلاک خودرو در داخل اتوبوس‌ها نصب شده است و در صورت لزوم سرنشینان می‌توانند شماره پلاک خودرو را به شماره ۱۱۰ پلیس ارسال کنند.

سردار با اشاره به کنترل فنی اتوبوس‌ها در بین راه توسط پلیس را افزود: ۲۳ درصد جانباختگان تصادفات جاده‌ای ناشی از عجله و شتاب در رانندگی است.

سردارمهری گفت: عدم توجه به جلو و خواب آلودگی مهمترین عوامل ایجاد تصادف است.

وی همکاری سرنشینان را در جلوگیری از تصادفات موثر دانست و افزود رعایت مقررات مانند بستن کمر بند ایمنی، استراحت بین راهی و رانندگی در کاهش تصادفات خطرناک موثر دانست.

رئیس پلیس راهور ناجا رفتار رانندگی، ایمنی خودرو و نقاط حادثه خیز از عوامل موثر در تصادفات جاده‌ای است.

او گفت: ۷۳ درصد حادثه‌های خطرناک منجر به فوت، در جاده‌ها صورت می‌گیرد.

تیتر امشب/ نوروز ۹۷ و ایمنی جاده‌ها

رئیس سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای در کشورما ۹۰ درصد حمل بار و مسافر در جاده ها‌ی کشور انجام می‌شود.
عبدالهاشم حسن‌نیا گفت: مردم ایران دو نوع گرایش دارند، گروهی راغب هستند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند، که ۷۰ هزار دستگاه ماشین و اتوبوس وجود دارد که این کار را انجام می‌دهد.

در طی چهار روز گذشته ۲ میلیون نفر با حدود ۲۰۰ نفر سفر در جاده‌های کشور با حمل ونقل عمومی آغاز شده است و پیش بینی می‌شود در تعطیلات حدود ۸ میلیون نفر از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند.

او گفت: ۱۱۷ هزار راننده در غالب ۲ هزار و پانصد شرکت تعاونی فعالیت دارند که ۳ ارگان بر اعمال این راننده‌ها نظارت دارند.
رئیس سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای افزود: پلیس راهور با نصب ۱۲۰۰ دوربین ثبت تخلف در راه‌های شریانی را در کنترل دارد و دیگری همکاران راهداری و حمل و نقل که بصورت نامحسوس در ایام مختلف با پلیس همکاری دارند و خود شرکت‌های تعاونی هم نظارت می‌کنند.

حسن نیا گفت: قطعا کنترل ۱۱۷ هزار راننده آسان‌تر از ۵ میلیون راننده است و حال اینکه اتوبوس‌ها مسیر مشخصی دارند و خودرو‌های شخصی اینگونه نیستند.

او گفت: حدود ۱۵۰۰ نقطه محل حادثه خیز در جاده‌ها شناسایی شده که امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ بتوانیم با طرح هندسی کار اساسی در این اماکن صورت بگیرد.

تیتر امشب/ نوروز ۹۷ و ایمنی جاده‌ها

پیرحسین کولیوند گفت: در برخی از نقاط مختلف جهان آمار فوتی در بین راه ندارند، چون قبل از انتقال وی به مراکز درمانی وضعیت سنجی می‌کنند، اما در کشور ما ممکن است در بین راه حادثه دیده فوت کند و این امر به دلیل عدم رسیدگی اورژانس نیست بلکه ادامه درمان تا آخرین لحظه حیات است.

منبع:شبکه خبر

انتهای پیام/

بررسی سطح ایمنی جاده های کشور

آخرین مطالب این بخش وبگردی آزاد

دختر قهرمان بوشهری، امروز در بیمارستان چشم از جهان فرو بست؛ اعضای اسما زحمتکش ورزشکار بوشهری که بر اثر تصادف شدید دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده‌اش اهدا شد. مسؤول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی...
بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند نگرانی هایی در خصوص وضعیت گوشی های خود و ویروس هایی دارند که امنیتشان را تهدید می کند. باج افزارها ویروس ها در دستگاه‌های تلفن همراه کمتر از کامپیوترهای شخصی وجود...
جونیور پسر ارشد دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با حضور در دادگاه پس از ۱۳ سال زندگی مشترک از همسرش جدا شد. در حضور دهها رسانه، پسر ترامپ از زن هنرمند و مدل خود بعد از ۱۳ سال...
با احترام به مردم عزیز بوشهر که بلیت کنسرتمو تهیه کردن ، خواستم از این طریق اعلام کنم که کنسرتهاى آتى خودم در بوشهر، اصفهان، شیراز، رشت و شهرهاى دیگه رو مجبورم کنسل کنم چون واقعا در شرایط...
دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود

دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود

بهترین آهنگ های محسن چاوشی (ریمیکس) دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش به نام ای وای دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام خوشبختی دانلود آهنگ جدید حمید صفت به نام من دیوانه نیستم
جدیدترین ترانه ها


  • فیلم سینمایی خانه دختر