تولید ۵۰۰ اثر پژوهشی برای حضور در جشنواره‌های ملی

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از تولید ۵۰۰ اثر تحقیقی پژوهشی برای حضور در جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای توسط مجموعه آموزش و پرورش خبر داد.

احمد محمود‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: تحقیق به عنوان یک منبع ارزشمند در توسعه علمی هر کشور و جامعه مطرح است و جدی نگرفتن این امر به منافع ملی ما در حوزه گسترش علوم و فنون جدید و همچنین استقلال واقعی ضربه وارد می‌کند.

وی از تحقیق و پژوهش به عنوان پیش نیاز و پایه تحول آموزشی، تربیتی و فرهنگی و قوام نظام تعلیم و تربیت یاد کرد و گفت: ما در سه محور دانش‌آموزی،‌ معلمان و همچنین سیستم مدیریتی نیازمند توسعه مبانی تحقیق و پژوهش هستیم تا بتوانیم اهدافمان را که همان توسعه و تربیت نیروی انسانی دانا محور است جامه عمل بپوشانیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با یادآوری اینکه در هفته پژوهش ۵۴ عنوان مقالات، پایان‌نامه‌ها و تالیفات پژوهشی مورد تکریم و تعزیم قرار گرفت، خاطرنشان کرد: معلمان این استان علاوه بر تالیف کتاب استان‌شناسی در شش فصل که در این هفته رونمایی شد در تالیف کتب پایه دوم و ششم ابتدایی نیز تحقیق و پژوهش مناسبی را در تالیف این کتب انجام دادند به طوری که بسیاری از معلمان در این مقطع آموزش‌های مهارتی تدریس این کتب‌ها را در قالب دوره‌های ۱۸۰ و ۱۲۰ ساعته سپری کردند.

محمود‌زاده به خبرنگار فارس در اردبیل بیان داشت:‌ امسال نیز در تدوین کتاب جدید پایه سوم ابتدایی و اول متوسطه عمومی برنامه‌ریزی‌ها به سمتی است تا از توانمندی معلمان و محققان این استان در تالیف کتب استفاده شود.

این مسئول با یادآوری اینکه دانش‌آموزان این استان در جشنواره خوارزمی نیز خوش درخشیده و اعتماد به نفس‌شان را به نمایش گذاشتند، افزود: ما در سیستم مدیریتی نیز از دستاوردهای پژوهشی و تحقیقی استفاده می‌کنیم به طوری که معتقدیم سیستم درست مدیریتی معلم می‌تواند دانش‌آموز پژوهش محور و محقق را تربیت کند.

رتبه‌بندی معلمان با محوریت آموزش و پژوهش صورت می‌گیرد

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل با یادآوری اینکه در نظام جدید آموزشی و تحول بنیادین معلمان با محوریت علمی و پژوهشی رتبه‌بندی می‌شوند، تصریح کرد: یکی از محورهای راهبردی سند تحول بنیادین رتبه‌بندی معلمان است که اگر این کار تا پایان سال تحصیلی امسال صورت گیرد ما قادر خواهیم بود معلمان را بر اساس توانمندی‌های علمی، پژوهشی، تحقیقی و کارهای انجام شده آموزشی رتبه‌بندی کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید