تولید رنگ ۲۰ درصد افزایش می یابد


ه گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا آملی، در حاشیه آغاز به کار سیزدهمین نمایشگاه رنگ، رزین و پوشش های صنعتی در جمع خبرنگاران گفت:بیش از ۸۰ درصد نیاز بازار کشور به انواع محصولات رنگ و پوشش‌های صنعتی توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود که این رقم به ۸۵ درصد نیز در برخی از موارد می رسد.


مدیر امور نمایشگاههای داخلی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران افزود: برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی رنگ، رزین، پوششهای صنعتی و کامپوزیت با حضور ۲۰ کشور خارجی در حال برگزاری است و این حکایت از توان بالای تولید داخلی در زمینه رنگ، رزین و نیز کشش بازار ایران در این زمینه دارد.


وی تصریح کرد: ۸۰ درصد محصولات ارائه شده در این نمایشگاه داخلی و ۱۰ درصد مابقی آن خارجی است. این در حالی است که مصرف سرانه جهانی رنگ برای هر نفر ۲۵ کیلو است، ضمن اینکه در ایران مصرف سرانه رنگ برا ی هر نفر تنها پنج کیلو است، بنابراین تولیدکنندگان داخلی باید سرانه مصرف را ارتقا بخشند.


آملی اظهار امیدواری کرد تا با افزایش تولید رنگ، رزین، پوششهای صنعتی و کامپوزیت سرانه مصرف رنگ در ایران نیز به حد استاندارهای جهانی برسد.


همچنین شهرام سپاسدار، رئیس ستاد برگزاری این نمایشگاه نیز گفت: با برنامه‌ریزی های صورت گرفته برای رشد ۲۰ درصدی تولید رنگ و صنایع پوششی در کشور به نظر می رسد که تولید رزین نیز ۳۰ درصد افزایش تولید را تجربه کند. 


وی با اشاره به فضای ۲۲ هزار متر مربعی نمایشگاه رنگ ، رزین، پوششهای صنعتی و کامپوزیت، گفت: صنعت رنگ، رزین و پوششهای صنعتی و مواد کامپوزیت در حال خروج از رکود تولید است و ما امیدواریم سال آینده شاهد افزایش تولید در این زمینه باشیم.


رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه با اشاره به رشد ۵۰ درصدی شرکت کنندگان داخلی گفت: در بخش خارجی نیز ما شاهد رشد بالای ۲۰۰ درصدی در بخش حضور نمایندگان کشورهای دیگر هستیم.


گفتنی است سیزدهمین نمایشگاه رنگ، رزین، پوشش های صنعتی و مواد کامپوزیت با حضور ۲۰ کشور خارجی از آلمان، بلژیک، فرانسه، انگلیس، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، امارات متحده عربی، هند، چین، تایوان، کره، مالزی، سنگاپور، تایلند، هلند، چک، اکراین و بلاروس حضور دارند.


 


 


 


 


 


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید