تولید ارزان قیمت برق از تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده


به گزارش خبرگزاری مهر، این فناوری جدید محققان مکزیکی به صورت بالقوه می تواند انرژی الکتریسیته لازم برای روشن کردن یک خانه فراهم کند و این امر از طریق دستگاهی اجرایی می شود که انرژی اتومبیلهای درحال حرکت را می گیرد.


هکتور ریکاردو ماسیاس هرناندز سازنده این سیستم گفت: این فناوری انرژی ثبات پذیری ارائه کرده و می توان آن را با هزینه ای کم اجرایی کرد چرا که این فناوری مکمل زیرساختی است که درحال حاضر وجود دارد که منظور از آن سطح سخت خیابانهای بزرگ و کوچک است.


هرناندز گفت که در سطح جهانی پروژه های مشابهی وجود ندارد، تنها یک اختراع در یک کشور اروپایی ثبت شده که تفاوت آن با پروژه کنونی این است که در این پروژه سطح فیزوالکتریک مورد استفاده قرار گرفته است که استفاده از چنین سطحی برای کشورهای درحال توسعه بسیار هزینه بر است.


این فناوری از سیستمی تشکیل شده که دارای سطح شیب و پله است که روی آن مواد پلیمتریک قرار داده شده است، موادی شبیه به آنچه که امروز در ساخت لاستیک استفاده می شود و موجب می شود که سطح خیابان ۵ سانتیمتر بالا برود.


این سطح شیب دار درحالی که برخورد وسیله نقلیه را دریافت می کند ، فشاری را از طریق یک کامپرسور دم (bellows) وارد می کند این ابزار هوایی را که با یک فشار خاص خارج از یک لوله خارج شده را در برگرفته است و آن را وارد مخزنی می کند که در آنجا فشرده شده و وارد یک توربین تولید الکتریسیته می شود.


هرناندز همچنین گفت که تراکم انرژی الکتریکی به حرکت اتومبیلها در یک نقطه مشخص بستگی دارد. این درحالی است که در نقاطی که حرکت وسایل نقلیه کم است باید چند سطح شیب و پله نصب کرد تا بتوان تأثیر همه وسایل نقلیه را چند برابر کرد.


طراح این سیستم یادآور شده است که همچنین می توان این فناوری می تواند در مناطقی با تردد بالای عابران پیاده هم مورد استفاده قرار داد. در این روش قدمهای مردم برق تولید می کند و براساس قوانینی انرژی گرانشی این اصل را می توان در نقاطی چون مترو مورد استفاده قرار داد.


براساس اظهارات هرناندز این فناوری می تواند به منبعی برای انرژی ثبات پذیری تبدیل شود که دارای هزینه اجرایی کمی است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید