توقف پخش تلویزیونی راشا تودی در واشینگتن

پخش تلویزیونی راشا تودی در واشینگتن متوقف می‌شود.

به گزارش دویچه وله،بنا بر گزارش‌ها شبکه تلویزیونی دولتی RT روسیه (راشا تودی سابق) از اول آوریل سال جاری (۱۲ فروردین ۱۳۹۷) نمی‌تواند در پایتخت آمریکا برنامه پخش کند. مارگاریتا سیمونیان، سردبیر RT شامگاه گذشته (پنجشنبه) خبر داد که شرکتی که برنامه‌های RT را در واشنگتن پخش می‌کرده، این برنامه‌ها را از مجموعه برنامه‌های خود خارج کرده است.

خبرگزاری اینترفکس روسیه به نقل از سیمونیان می‌نویسد که این تصمیم به دلیل این اتخاذ شده که RT در آمریکا در زمره فرستنده‌های خارجی دسته‌بندی شده است.

آمریکا این شبکه تلویزیونی و همچنین پایگاه خبری اسپوتنیک را کانال‌های تبلیغاتی مسکو می‌داند. نهادهای امنیتی آلمان نیز نظر مشابهی دارند. آمریکا روسیه را متهم می‌کند که با استفاده از این رسانه‌ها در پی تأثیرگذاری بر سیاست داخلی آمریکاست.

قانون “فرستنده‌های خارجی” در روسیه هم وجود دارد. مرزهای این قانون آنچنان سیال است که به اعتقاد ناظران هر رسانه‌ای را می‌توان با اتکا به آن “فرستنده خارجی” نامید. فعالیت‌های رسانه‌ای که در روسیه تحت این عنوان قرار می‌گیرد، به شدت محدود می‌شود. VOA (صدای آمریکا) و RFE/RL (رادیو اروپای آزاد) مشمول این قانون هستند.

با سایت خبری ملکانه همراه باشد…

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید