توقف تخریب تپه های گردشگری نیر

فرماندار نیر خواستار توقف تخریب تپه های طبیعی و گردشگری این شهرستان شد.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرنگار مهر، میرفخرالدین زاهد بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار با مدیران صنعت، معدن و تجارت و منابع طبیعی استان و صاحبان صنایع و معادن این شهرستان اضافه کرد: تخریب تپه های طبیعی به صنعت گردشگری نیر آسیب می زند.

پیش از این امام جمعه شهرستان نیر در یکی از خطبه های نماز جمعه از تخریب و بهره برداریهای غیرفنی از تپه های منطقه به خصوص تخریب در امتداد جاده ترانزیتی نیر – اردبیل انتقاد کرده بود.

فرماندار نیر با اشاره به نگرانی مردم و امام جمعه این شهرستان در ارتباط با تخریب قارچ گونه مراتع و تپه های بکر منطقه بیان داشت: انعکاس این بهره برداریها در اذهان مردم و مسافران استان که از این مسیر تردد می کنند، تاثیر مثبتی در بر نداشته و انتقادات آنها را سبب شده است.

وی بخش عمده ای از این تخریب ها را توسط کارخانجات شن و ماسه عنوان کرد و یادآور شد: تعامل دو سویه زمانی به وجود می آید که کارخانجات شن و ماسه حداقل منافع را به مردم منطقه داشته باشند.

زاهد ادامه داد: متاسفانه کارخانه های موجود که عمدتا توسط سرمایه گذاران غیر بومی ایجاد شده و نیروی کار مورد نیاز خود را از این شهرستان جذب نکرده اند، در بیشتر مواقع موجب به وجود آمدن برخی معضلات اجتماعی شده است.

وی با اشاره به آمادگی فرمانداری نیز در راستای مساعدت به تولیدکنندگان، خواستار همکاری فی مابین در این خصوص شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید