توفان به تهران ۵ میلیارد تومان خسارت زد

رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه توفان پایتخت ۵ میلیارد تومان خسارت برجا گذاشت، گفت: میزان خسارتی که به شهروندان وارد شده را به ستاد مدیریت بحران استانداری تهران اعلام می‌کنیم چرا که خسارت‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه را دولت جبران می‌کند.

احمد صادقی با اشاره به اینکه تهران از حالت آماده باش در آمده است، گفت: بر اساس اعلام هواشناسی هشدارها برای توفان احتمالی تمام شده است و مشکل خاصی در روزهای آینده نخواهیم داشت و از وضعیت آماده باش درآمده ایم.

وی درباره خسارت هایی که در توفان روز دوشنبه به شهر تهران وارد شد، افزود: برآورد ما از میزان خسارت ها ۵ میلیارد تومان است و مقرر شده میزان خسارتی که به شهروندان وارد شده را به ستاد مدیریت بحران استانداری تهران اعلام کنیم چرا که خسارت های ناشی از حوادث غیرمترقبه را دولت باید پرداخت کند و با همکاری شهرداری این خسارت ها پرداخت می شود.

رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به قصور سازمان هواشناسی در اعلام به موقع توفان، گفت: این بحران تجربه جدیدی برای هواشناسی بود تا سیستم خود را به روز کند. سازمان مدیریت بحران شهر تهران نیز نامه ای به سازمان هواشناسی داده تا نواقص را اعلام کرده و شهرداری تهران نیز این آمادگی را دارد برای رفع نواقص کمک کند.

توفان دوشنبه در تهران ۵ کشته بر جای گذاشت و مرگ های رخ داده ناشی از سقوط درخت در ملک شخصی، سقوط قاب بتن ساختمان، سقوط آلاچیق فایبرگلاس در میدان امام حسین(ع)، ماندن در زیر آوار دیوار دورچین ساختمان و سقوط از طبقه پنجم ساختمان بوده است.

همچنین ۸۱ نفر از شهروندان نیز مجروح شدند که علت آن ۴مورد تصادف ماشین، ۲۴ موردضربه و جراحت(تروما)، ۱۹ مورد آسیب مغزی و ۳۴ مورد ناشی از سایر موارد گزارش شده است.

شکسته شدن ۲ هزار و ۵۵۴ اصله درخت، ۱۰۹ مورد سقوط تابلو،۳۵ مورد سقوط داربست ، ۸ مورد شکستگی تیر برق و ۳۹ مورد پارگی و قطع کابل برق فشار متوسط و ضعیف ثبت شده که ۱۹ مورد پست برق از مدار خارج و هزار و ۱۲۸ مورد خاموشی رخ داده، همچنین به ۱۲۸ خورد و آسیب وارد شده است.(فارس)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید