توسعه بیمه روستاییان و عشایر در خلخال

فرماندار خلخال گفت: بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خدمتی دیگر از سوی دولت برای مردم روستاها و عشایر بوده است.

هوشنگ محمدی عصر امروز در مراسم تحویل حکم مستمری بگیری از  صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر به خانواده بیمه شده روستایی در روستای اندبیل خلخال گفت: بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خدمتی از سوی دولت برای تامین آتیه روستاییان و عشایر است.

وی تصریح کرد: قدم‌های بزرگی در دولت نهم  و دهم در راستای خدمت به روستاییان برداشته شده که از اصلی‌ترین آنها طرح مقاوم‌سازی مساکن روستایی، مسکن مهر، هدفمندی یارانه‌ها و…است که خود نشانی از توجه دولت به روستاییان و عشایر است.

محمدی خاطر نشان کرد: هم اکنون در شهرستان خلخال یک‌هزار و ۹۳۳ خانوار عضو صندوق بیمه اجتماعی روستا‌ییان و عشایر هستند که از این تعداد ۵۶۶ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، ۲۲۸ خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی و یک‌هزار ۱۳۷ نفر خانواده عادی هستند که خود حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را واریز کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرماندار خلخال در بخش دیگری از سخنان خود از بخشداران و دهیاران خواست تا با آگاه‌سازی خانواده‌های روستایی و عشایری تلاش کنند تا استقبال خانواده‌ها در روستا به سمت این بیمه که آینده روستاییان و عشایر را نیز تضمین می‌کند، بیشتر شود.

مرتضی هاتفی‌پور کارشناس صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان اردبیل نیز در این مراسم با ابراز خوشحالی از استقبال فرمانداری شهرستان خلخال در مورد تحکیم این بیمه در نواحی روستایی و عشایری اضافه کرد: در سطح استان بیش از ۲۹ هزار خانواده تحت پوشش این بیمه هستند که تاکنون ۳۵۰ خانواده حکم مستمری بگیری از این صندوق را دریافت کرده‌اند.

بیمه اجتماعی روستاییان عشایر از سال‌ها پیش در جای جای کشورمان آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد که خانواده‌های روستایی و عشایر پس از عضو شدن در این صندوق و شروع پرداخت بیمه به عنوان عضو این مجموعه شده و در آینده جز مستمری بگیران بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر می‌شوند.

امروز نیز اولین حکم مستمری بگیری از بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در خلخال به دست فرماندار این شهرستان به یک مادر روستایی در روستای اندبیل که همسرش عضو این صندوق بود، اعطا گردید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید