توزیع وسایل و تجهیزات ورزشی درحمایت از طرح‌های ملی در مدارس استان

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرروش از پیگیری مستمر و نظارت بر حسن اجرای طرح‌های ملی آموزش رشته‌های ورزشی در مدارس ابتدایی استان خبر داد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرروش از پیگیری مستمر و نظارت بر حسن اجرای طرح‌های ملی آموزش رشته‌های ورزشی در مدارس ابتدایی استان خبر داد.

به گزارش اردبیل نیوز: علیرضا گلشن با اشاره به اهمیت و تأثیر طرح‌های ملی آموزش رشته‌های ورزشی در رشد و شکوفایی جسمی و روانی دانش‌آموزان گفت: همگام با روند توسعه ورزش و ایجاد نگرش‌های جدید در حوزه تربیت‌بدنی و استفاده از روش‌های علمی و بهینه جهت پرورش جسمانی و روانی دانش‌آموزان با توجه به نیازهای حرکتی در سنین رشد، مطالعه و پیاده‌سازی ورزش‌های سودمند، مطرح و علمی از اهمیت اساسی برخوردار است .

 وی افزود: طرح‌های متعدد کیفیت بخشی درس تربیت‌ بدنی دانش‌آموزان به ویژه آموزش طرح‌های ژیمناستیک، شنا، طناب‌زنی، تنیس‌روی میز و دو و میدانی در پایه‌های دوم تا ششم ابتدایی‌ از جمله فعالیت‌هایی‌ هستند که در همین چارچوب و برای تعمیق آمادگی نشاط دانش ‌آموزان صورت می‌پذیرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت استان با اشاره به تأثیرات شگرف اجرای این طرح‌ها در طولانی مدت گفت: جامعه ‌ایرانی در افق سند چشم‌انداز ۱۴۰۴، جامعه‌ای است برخوردار از سلامت که گستردگی آموزش ورزش‌های پایه و همگانی به تحقق این ویژگی کمک خواهدکرد.

علیرضا گلشن در راستای حمایت ازاجرای موفق طرح‌های ملی در مدارس ابتدایی از تهیه و توزیع ۱۵۸۰ تشک ژیمناستیک با صرف اعتباری بالغ بر۶۶۰ میلیون ریال خبرداد.

شایان ذکر است در این راستا تعداد ۶۸۰ بسته کیف‌کار (وسایل و تجهیزات ورزشی) تهیه و تحویل دبیران تربیت‌بدنی استان گردیده است.

منبع: روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید