تمدید حالت فوق‌العاده آمریکا علیه ایران توسط اوباما

به گزارش اسکای نیوز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا حالت فوق‌العاده اعلام شده از سوی واشنگتن علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

این حکم رئیس جمهور آمریکا برای تمدید حالت فوق‌العاده از نیمه ماه جاری میلادی آغاز خواهد شد.
یک مسئول آمریکایی در وزارت امور خارجه آمریکا نیز تأکید کرد، جان کری فردا پشت درهای بسته با اعضای فراکسیون بانکی در مجلس سنا و مسئول اجرای تحریم‌ها علیه ایران دیدار خواهد داشت.
آمریکا در پانزدهم مارس ۱۹۹۵ در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون علیه ایران اعلام وضع اضطراری کرد تا با آنچه از سوی کاخ سفید خطر ایران برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده خوانده شده مقابله کند.
اینکه آمریکا ایران را تهدید منافع خود قلمداد می‌کند نه‌تنها شبیه به یک طنز سیاسی است بلکه نوعی فرار به جلو هم محسوب می‌شود؛ چراکه کارنامه رفتار آمریکا در قبال ایران مملو از اقدامات خصمانه و تهدیدگونه است.
بنا به گزارش تسنیم ، اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با جاسوسی از طریق سفارت وقت آمریکا در ایران برای اقدامات خصمانه و براندازانه علیه نظام جمهوری اسلامی آغاز شد. آمریکا در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران ازسوی “دانشجویان پیروی خط امام”، علیه ایران اعلام وضع اضطراری کرد.
این وضعیت که شامل مسدود کردن اموال و دارایی‌های ایران در آمریکا بود، در نوامبر گذشته به‌وسیله اوباما تمدید شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید