تمبر یادبود شهدای سرباز رونمایی شد

همزمان با برگزاری اولین یادواره شهدای سرباز استان اردبیل تمبر یادبود این شهدا رونمایی شد.

در این مراسم که ظهر امروز و همزمان با برگزاری اولین یادواره شهدای سرباز انجام شد، استاندار اردبیل در سخنانی، اظهار داشت: شهدای انقلاب اسلامی حق بزرگی بر گردن ما دارند و ما با برگزاری یادواره‌ها کمترین ادای دین را انجام می‌دهیم ولی امیدواریم برگزاری این یادواره‌ها بستری برای انتقال مفاهیم ارزشی شهدایی باشد که جانشان را در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم این آرمان والا کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه در یک برنامه‌ریزی دو هفته‌ای با همکاری دستگاه‌های نظامی، انتظامی و فرهنگی سعی شد این یادواره با گستردگی خاص و آبرومندانه برگزار شود، خاطرنشان کرد: استان اردبیل با تقدیم یک هزار و ۴۴۱ شهید سرباز در جنگ هشت ساله جلوه‌ای از رشادت غیور مردان این دیار را به نمایش گذاشت که برای همیشه در تارک و پیشانی این نظام یاد و خاطره‌شان می‌درخشد.

استاندار اردبیل با اعلام اینکه این یادواره در سال‌های آینده مستمر و به صورت مداوم در موعد مقرر برگزار می‌شود، یادآور شد: یادواره امروز نشان داد که همه مردم وفادار به ارزش‌های خلق شده از سوی بهترین سرمایه‌های این کشور هستند و در این مسیر هرگز راه و رسم دینداری خود را فدای تجملات دنیوی نمی‌کنند.

نیکزاد گفت: ما سعی داریم با انتشار تمبر و همچنین یادنامه شهدای سرباز بکوشیم تا در یک فصل جدید بستری را فراهم کنیم تا همه خانواده‌ها بتوانند به وجود فرزندان رشید خود افتخار کرده و همیشه پیام شهدا در جای جای این سرزمین ساری و جاری باشد.

این مسئول عنوان کرد: یادواره‌ای که امروز با عزت برگزار شده و برای همیشه از آن یاد خواهد شد در تجلیل از حماسه‌آفرینانی است که جان دادند تا این ملت برای همیشه در اوج قله افتخار و عزت و سربلندی زیست کنند.

رئیس شورای ایثار و شهادت استان بیان داشت: قطعاً با منطقی که شهدا با آن توانستند دشمن زبون را خوار و ذلیل کنند امروز این ملت با همان منطق که برگرفته از حقیقت قرآن و نور دین رسول‌الله است فتنه‌های داخلی و خارجی و حرکت‌های بی‌ثمر دشمنان را ناکام خواهند گذاشت.

نیکزاد ادامه داد: کشورمان امروز در اوج هجمه‌های ستیزه‌جویانه دشمنان قرار گرفته و اگر در این میدان سخت از شهدا الگو‌برداری کنیم قطعاً مانند هشت سال جنگ تحمیلی این بار دشمنان را در سنگر خودشان زمین‌گیر و بیش از هر زمان دیگر بی‌آبرو خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی در پایان سخنان خود تصریح کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران امروز با ترسیم راهی مشخص و افق دید تعیین شده با صلابت و قدرت تمام به سمت پیروزی‌ها حرکت می‌کند و قطعاً در این مسیر اراده‌های این ملت پیروز خواهد بود و دشمنان نیز در تنگنای دیگری گرفتار خواهند آمد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید