تمام مراکز استان­ها به اردوگاه­ های جوانان هلال احمر تجهیز می شود


به گزارش خبرنگار مهر، وحید قبادی دانا عصر سه شنبه در بازدید از اردوگاه شهدای امدادگر نیر در استان اردبیل گفت: تاسیس یک اردوگاه­ مجهز در مراکز استان­ها جز برنامه­های سازمان جوانان است، اما در برنامه­ ریزی تکمیل اردوگاه­هایی که فاز اول آن­ها پیش از این به اتمام رسیده در الویت جدی قرار دارد.


وی افزود: به همین منظور اردوگاه شهدای امدادگر نیر به عنوان اردوگاه جوانان منطقه شمال­غرب کشور تکمیل و در اختیار داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر کشور قرار می­ گیرد.


رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر آموزش جوانان از پایه تا دوره­ های تخصصی را یکی دیگر از  برنامه­های الویت­دار جمعیت هلال احمر برشمرد و متذکر شد: براساس سنین مختلف از ۵ تا ۲۹ سال دوره­ های آموزشی خود امدادی و عمومی به مردم ارائه می­شود.


وی جوانان سازمان را خوش فکر و سرشار از روحیه ایثارگرانه با حرکت رو به جلو و امید بخش ارزیابی کرد و ادامه داد: باید از ظرفیت عظیم و فراگیر جوانان بهترین استفاده را در جهت ارائه خدمات داوطلبانه و انسان­دوستانه استفاده کرد.


قبادی دانا با بیان اینکه پایه و اساس جمعیت هلال احمر را فعالیت­های انسان دوستانه و عام­المنفعه است، یادآور شد: ماموریت هلال احمر و سازمان جوانان فقط امداد و نجات نیست و این سازمان در زمینه فعالیت­های عام­المنفعه، بشر­دوستانه­ و خدمات داوطلبانه فعالیت می­ کند.


وی اضافه کرد: در بحث فعالیت­های هلال احمر هدف باید رضای خدا و خدمت بی­منت به بندگان خدا باشد و هیچ گونه رنگ و بوی ریاء در پی نداشته باشد، که یکی از بارزترین خصوصیات داوطلبی این مورد است.


این مسئول تلاش برای برقراری صلح و دوستی را مختص کشورها و دولت­ها ندانست و عنوان کرد: برقراری صلح، صفا و صمیمیت در بین انسان­ها از جمله اهداف فعالیت هلال احمر است. چنانچه جرقه ایده ­های بزرگ در سازمان جوانان زده شده که بعضی از این طرح­های ابتکاری در سطح کشور مطرح و همه گیر شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید