تقویت گردشگری سلامت در استان اردبیل موجب کسب درامد ارزی قابل توجه می شود

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تقویت گردشگری سلامت در استان را ضروری دانست و گفت : با استفاده از ظرفیت گردشگری سلامت در استان به طور میانگین سالانه ۴۰ میلیون دلار عاید استان اردبیل می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران/ یحیی نقی زاده افزود:سالانه بیش از ۴۰۰ هزارگردشگر خارجی که قریب به اتفاق آنها اتباع جمهوری آذربایجان هستند از مرز بیله سوار وارد استان اردبیل می شوند و بیش از ۵۰ درصد این گردشگران و مسافران با هدف استفاده از خدمات درمانی به استان سفر می کنند .

وی گفت: ساماندهی مسافران و بیماران ورودی به استان اردبیل با ایجاد یک مرکز پزشکی و استقرار پزشک متخصص در پایانه مرزی بیله سوار ضروری است.

نقی زاده با بیان اینکه هم اکنون مسافران و گردشگران خارجی ورودی از مرز بیله سوار بدون راهنمایی در سراسر کشور گشت و گذار می کنند، خواستار توجه جدی به ساماندهی و ایجاد دفتر خدمات مسافرتی در این شهرستان شد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در ادامه با تاکید بر استفاده بهینه از ظرفیت های گردشگری استان در راستای توسعه اقتصادی حضور و همکاری مسئولان استانی و ملی را در این خصوص ضروری دانست.

4 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید