»   دانش و فناوری  »   تقاضای جهانی گوشی هوشمند همچنان رشد می‌کند
۳ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۳۹

تقاضای جهانی گوشی هوشمند همچنان رشد می‌کند

تقاضای جهانی گوشی هوشمند همچنان رشد می‌کند
با وجود تکمیل آن به عنوان یک دسته، تقاضای جهانی برای گوشی‌های هوشمند بهترین رکورد دوم را در سال ۲۰۱۷ ثبت کرد.طبق گفته GfK، تقاضای گوشی‌های هوشمند در نیمه دوم سال به ۳۴۷ میلیون دستگاه رسید و متوسط قیمت فروش (ASPs) در سال گذشته با توجه به درخواست مصرف‌کنندگان برای مدل‌های بیشتر و ویژگی‌های بیشتر، ۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش ملکانهرشد آسیا منجر به افزایش تقاضای ۱۳ درصدی در سال گذشته شد، و به دنبال آن در آمریکای مرکزی و شرقی ۱۱ درصد و در آمریکای لاتین ۱۰ درصد افزایش یافت. به دلیل افزایش ASPP، ارزش بازار سالیانه ۹ درصد رشد داشته است.

آرنت پولیفکه، مدیر کل تحقیقات تلکام در GfK، اظهار داشت: “رکورد تقاضا برای گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال جاری نشان می‌دهد که علیرغم اشباع در برخی از بازارها، تمایل به داشتن یک گوشی هوشمند، یک پدیده جهانی است. تولید کنندگان حداکثر استفاده از خلاقیت خود را می‌کنند تا مطمئن شوند آخرین دستگاه‌هایشان غیر قابل مقاومت هستند – و باعث افزایش  ASP به عنوان نتیجه می‌شوند. در عوض، عوامل اقتصاد کلان و اعتماد مصرف کننده نیز تاثیری دارند، اما اپراتورها و خرده‌فروشان، از تاکتیک‌های محلی استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند گوشی هوشمند دستگاه قابل اتصال منتخب باقی می‌ماند.”

در حالیکه بازارهای نوظهور رشد را به دنبال داشتند، در بازار آمریکای شمالی جابجایی شگفت انگیزی رخ داد که در ماه دوم سال جاری رشد ۶ درصدی سالیانه به ۴۷.۴ میلیون واحد رسیده است. GfK پیش‌بینی می‌کند تقاضای گوشی‌های هوشمند در منطقه به ۲۰۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۷ برسد، یعنی یک رشد ۲ درصدی سالیانه داشته باشد.

در چین، تقاضای گوشی‌های هوشمند در نیمه دوم سال به ۱۱۰.۱ میلیون دستگاه افزایش یافته است که تغییری سالانه را نشان نمی‌دهد – نشانه‌ای از بازار اشباع شده. با این حال، تلفن‌های جدید با قیمت بالا، ارزش بازار را افزایش می‌دهند. GfK پیش‌بینی می‌کند تقاضای گوشی‌های هوشمند در چین به ۴۶۱ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۷ برسد، و افزایش ۲ درصدی در سال داشته باشد. همچنین انتظار می‌رود که رشد ارزش افزوده به میزان قابل توجهی بیشتر شود و در سال جاری ۱۱ درصد باشد.

Yotaro Noguchi، مدیر تولید در روند GfK و بخش پیش‌بینی، افزود: “مصرف‌کنندگان برای کسب تجربه کاربری بهتر حاضر به پرداخت بیشتر برای گوشی‌های هوشمند خود هستند. با وجود رسیدن به سطوح بالای نفوذ در بازار، GfK پیش‌بینی می‌کند تقاضای گوشی‌های هوشمند تا سال ۲۰۱۸ رشد سالیانه خود را ادامه دهد، چرا که نوآوری فروشندگان گوشی‌های هوشمند طولانی‌تر شده است.”

کشورهای تحت پوشش تحقیقات GfK آرژانتین، استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، هلند، روسیه، کره‌جنوبی، اسپانیا، انگلیس و ایالات متحده آمریکا بودند.

 

 

منبع: twice.com


آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

ماه گرفتگی در بهمن   به گزارش گروه وبگردی ملکانه، اول بهمن شاهد آخرین ماه گرفتگی کامل می باشیم.     اول بهمن زمین میان ماه و خورشید قرار می گیرد و ماه گرفتگی کاملی را ایجاد می کند که این ماه گرفتگی کامل تا سال 1400...
ماه‌گرفتگی   به گزارش از ویکی پدیا : ماه‌گرفتگی یا خُسوف هنگامی روی می‌دهد که کره ماه در حالت بدر و وضعیتمقابله قرار داشته و سایه زمین بر روی آن بیافتد یا به عبارتی ماه وارد مخروط سایه زمین شود.(زمین بین ماه و خورشید قرار گیرد) زمین در حرکت مداری خود به دور خورشید سایه‌اش را،...
چگونه پست‌های اینستاگرام را در استوری بازنشر کنیم؟ اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی عکس و ویدیو محور است، که بسیاری از کاربران آن روزانه عکس‌ها و ویدیوهای‌شان را در قالب پست و استوری ارسال می‌کنند. چندی پیش اینستاگرام از یک قابلیت...
استفاده از توییتر بدون فیلتر شکن با رفع فیلتر توییتر !؟ تقریبا ۲ ماه پیش بود که نامه ی ۶ وزیر و دو نماینده ی مجلس در سایت های خبری خبرساز شد. نامه ی این افراد مبنی بر این بود که...
  • ویژه ها  • فیلم سینمایی خانه دختر