تغییر روسای دانشگاهها حق وزیر است/ استیضاح فرجی دانا در کمیسیون مطرح نیست


محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، در واکنش به احتمال تغییر روسای دانشگاه های صنعتی شریف و تهران گفت: تغییر روسای دانشگاه حق وزیر است. آنچه که ما از وزیر انتظار داریم این است که اگر تغییری می خواهد باشد تبدیل به احسن شود. یعنی فردی بیاید که دارای وجاهت علمی و تابع قانون، معتقد به اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه ها که فوق العاده مهم است و نسبت به مسائل فرهنگی کشور نیز حساس باشد.


وی در پاسخ به این سول که آیا از جدیت کمیسیون آموزش مجلس برای استیضاح وزیر علوم کم شده است، گفت: کمیسیون نه وظیفه ذاتیش است و نه هیچ گاه در خصوص استیضاح صحبت کرده است.ممکن است افرادی در درون کمیسیون به دنبال استیضاح باشند اما بر اساس قوانین موجود به ویژه آیین نامه داخلی مجلس، کمیسیون چنین حقی را ندارد راسا اقدام نماید.


به گزارش مهر، بعد از رای اعتماد مجلس به وزیر علوم دولت یازدهم، نمایندگان مجلس در واکنش به عملکرد وی به خصوص در انتصاب معاونین و مدیران این وزارت خانه که از فعالین فتنه ۸۸ بودند و همچنین تغییر روسای سه دانشگاه بزرگ کشور تصمیم به تذکر و سوال از فرجی دانا گرفتند.


رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی هم در این خصوص گفته بود: اگر فرجی دانا به تعهداتش پایبند نباشد مجلس تصمیم دیگری خواهد گرفت؛ اینجا دیگر موضوع ربطی به کمیسیون ندارد و بحث استیضاح مطرح است که البته ما نمی خواهیم کار به اینجا بکشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید