تصویب ۲۷ طرح کشاورزی بالای ۵۰۰ میلیون ریال در اردبیل

جلسه کارگروه توسعه بخش کشاورزی استان اردبیل به ریاست استاندار و با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در محل سالن شیخ صفی استانداری برگزار شد.

اردبیل نیوز: به گزارش ایسنا، به نقل از استانداری اردبیل، در این جلسه استاندار اردبیل به طرح‌های بالای ۵۰۰ میلیون ریال ارسالی از شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: چهار طرح از اردبیل، دوطرح از مشکین‌شهر، شش طرح از نمین، دو طرح از کوثر، دو طرح از نیر، شش طرح از خلخال، چهار طرح از بیله‌سوار و یک طرح از گرمی که اغلب مربوط به احداث انبار مکانیزه سیب‌زمینی، خرید ادوات کشاورزی، پرواربندی گوساله، پرورش ماهیان سردابی و پرورش مرغ گوشتی که جمعاً ۲۷ طرح است به تصویب کارگروه توسعه بخش کشاورزی استان رسید.

اکبر نیکزاد درخصوص طرح‌های زیر ۵۰۰ میلیون ریال مصوب در کارگروه‌های شهرستان‌های استان اظهار کرد: در این زمینه ۱۰۹ طرح در فاصله دو هفته گذشته با اشتغالزایی ۱۱۲ نفر توسط کارگروه‌های شهرستان‌ها مصوب و به بانک‌های عامل جهت ارایه تسهیلات بانکی معرفی شده‌اند.

وی افزود: این طرح‌ها به تفکیک شهرستان‌ها شامل شهرستان سرعین یک طرح، اردبیل ۹ طرح، خلخال ۲۸ طرح، بیله‌سوار۱۷ طرح، پارس آباد ۴۷ طرح، نیر۷ طرح مصوب و به بانک عامل برای پرداخت تسهیلات ارسال شده است.

رییس کارگروه توسعه کشاورزی استان به فراوانی طرح‌های متقاضیان و ارسال آن به بانک‌ها نیز اشاره کرد و گفت: عمده طرح‌های ما احداث و توسعه باغ، پرورش گاوشیری، احداث دامداری کوچک روستایی، پرورش زنبورعسل، تکثیر و پرورش ماهیان زینتی و توسعه مکانیزاسیون، تجهیز داروخانه دامپزشکی و کشت گیاهان دارویی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: از بدو فعالیت این کارگروه طرح‌های توسعه بخش کشاورزی معرفی شده به بانک عامل بیش از ۲۵۶ میلیارد تومان بوده است که از این رقم بیش از ۵۴ میلیارد تومان مصوب و بیش از ۲۷ میلیارد تومان توسط بانک قرارداد منعقد و۲۳ میلیارد تومان نیز پرداخت شده است که امیدواریم با تکمیل پرونده‌ها مابقی تسهیلات نیز در هفته‌های آینده پرداخت شود.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید