تشکیل کانون غنچه های هلال در مرکز نهگداری از کودکان بی سرپرست


به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس وحید رحمتی افزود: استان قزوین از جمله استانهایی به شمار می رود که سه کانون غنچه های هلال، پیشاهنگی و شاخه آزاد در مرکز نگهداری از کودکان و نوجوانان بی سرپرست این استان ایجاد شده است.


وی درباره ایجاد این کانونها در مرکز نگهداری از کودکان و نوجوانان بی سرپرست استان قزوین گفت: در بازدیدی که ۱۲ مرداد ماه امسال از شیرخوارگاه حلیمه شهر قزوین داشتیم، با مسئولان این شیرخوارگاه صحبت کردیم و توافق شد سه کانون غنچه های هلال، پیشاهنگی و شاخه آزاد در شیرخوارگاه حلیمه قزوین ایجاد شود.


به گفته رحمتی، ۲۵ کودک زیر ۷ سال شیرخوارگاه حلیمه قزوین عضو کانون غنچه های هلال سازمان جوانان هلال احمر هستند.


مدیر روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر ادامه داد: این کانونها با هدف تقویت حس مشارکت جویی و نیکوکاری، هویت دهی اجتماعی و جذب و تربیت اعضا و به منظور آماده سازی آنها در انجام خدمات امدادی و اجتماعی مورد نیاز جامعه بویژه هنگام بروز حوادث طبیعی راه اندازی شده است.


وی یادآور شد: البته به کودکان شیرخوارگاه حلیمه قزوین که عضو کانون غنچه های هلال هستند، آموزشهای پایه و اولیه امدادی و مفاهیم بشر دوستانه آموزش داده می شود.


پیش از این نیز، کانون غنچه های هلال احمر در کانون بیماران هموفیلی شهر اهواز ایجاد شد و کودکان هموفیلی این استان به عضویت کانون غنچه های هلال در آمدند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید