تشکیل مجمع نمایندگان شمال‌غرب کشور با حضور نمایندگان آذری‌

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: نمایندگان آذری‌ استان‌های آذربایجان‌شرقی، غربی، اردبیل و زنجان در مجلس با هدف ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای، مجمع نمایندگان شمال‌غرب را تشکیل می‌دهند.

منصور حقیقت‌پور  بعد از ظهر امروز در جمع فعالان اجتماعی شهرستان سراب اظهار کرد: نمایندگان استان‌های آذربایجان‌شرقی، غربی، اردبیل و زنجان به منظور ارتقای شاخص‌های توسعه و نیز ایجاد زیرساخت‌های توسعه و عمران، مجمع نمایندگان شمال‌غرب را تشکیل دادند.

حمایت از نامزد آینده ریاست ‌جمهوری با نگاه توسعه محور

وی با اشاره به اینکه تفاهم و اتحاد در هر منطقه باعث پیشرفت و آبادانی آن منطقه خواهد شد، اظهار کرد: توسعه چهار استان آذری‌نشین محور فعالیت‌های مجمع نمایندگان شمال‌غرب خواهد بود.

این نماینده مجلس وعده داد: حتی در حمایت از نامزد آینده ریاست‌جمهوری نیز این مجمع نگاه توسعه محور خواهد داشت.

حضور ۵۰ نماینده مجلس در مجمع نمایندگان شمال‌غرب کشور

وی با بیان اینکه نزدیک ۵۰ نماینده در این مجمع عضویت دارند، ابراز داشت: پروژه خط آهن بستان‌آباد – سراب – سرعین و اردبیل مهمترین طرحی است که این مجمع آن را پیگیری خواهد کرد.

حقیقت‌پور یادآور شد: شاید علت اصلی کمتر توسعه یافتگی منطقه نبود خط آهن و راه‌های مناسب است.

آذربایجان‌شرقی با اردبیل از طریق سراب با احداث خط ریلی وصل می‌شوند

وی ادامه داد: با پیگیری‌های نماینده سراب و نیز نمایندگان دیگر مجمع چهار بانده شدن راه بستان‌آباد-سراب و نیر با جدیت و سرعت لازم دنبال خواهد شد.

نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی از تصویب اعتبار  ۲۰ میلیارد ریالی برای آغاز عملیات اجرایی این راه از سمت نیر به سراب خبر داد.

این نماینده مجلس شهرستان سراب را به لحاظ توانمندی‌های خوب در حوزه کشاورزی، دامداری و شیلات مستحق سرمایه‌گذاری و ایجاد کارخانجات تحت پوشش دانست و افزود: ایجاد راه‌اهن مسیر تبریز- بستان‌آباد -سرعین و اردبیل می‌تواند سراب را به قطب گردشگری تبدیل کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با استماع دغدغه‌های جمعی از فعالان اجتماعی شهر در مورد بحث ارتقای بخش مهربان تصریح کرد: از وزارت کشور درخواست خواهیم کرد تا موضوع را به صورت متقن و کارشناسی شده بررسی کند تا تصمیم عجولانه‌ای اتخاذ نشود.

وی ادامه داد: باید کم هزینه‌ترین تصمیم برای توسعه منطقه گرفته شود. در نظام اسلامی فاصله‌ای بین مردم و دولت متصور نیست و بنابراین مردم نقش اصلی را در تصمیم‌گیری‌های کشور دارند.

خبرگزاری فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید