ترابیان: امکان کنارگذاشتن مس از فوتسال جام باشگاه‌های آسیا هست


رئیس کمیته فنی فوتسال نسبت به بلاتکلیفی تیم مس سونگون هشدار داد و گفت: در صورت ادامه این وضعیت، فدراسیون این حق را دارد که تیم دیگری را برای آسیا جایگزین کند.

عباس ترابیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به بلاتکلیفی مدیریتی در تیم فوتسال مس سونگون قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتسال، گفت: می خواهم در اینباره هشدار بدهم. برای ما آبروی فوتسال کشور از همه چیز مهمتر است. اتفاقاتی در عرصه مدیریت باشگاه مس رخ داد و اثرات این تغییرات را در بی توجهی مسئولان فعلی می بینیم. این باشگاه مدت هاست بدون مدیرعامل است و بین «زمین و هوا» مانده است.

بلاتکلیفی ادامه دار باشد تیم دیگری جایگزین مس می شود
وی ادامه داد: مس نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا است ولی با این شرایط، ممکن است فدراسیون فوتبال از حق خودش استفاده کند و باشگاه های دیگری را جایگزین نماید. ما دلمان نمی خواهد این کار را بکنیم چون این حق مس است که در آسیا حضور داشته باشد ولی اگر بلاتکلیفی مدیریتی باشگاه ادامه دار باشد، فدراسیون مجبور است این کار را بکند. این تصمیم در سال های گذشته در سایر کشورهای آسیایی هم افتاده است.

موضوع در کمیته فنی بررسی می شود
رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال با بیان اینکه پیگیری هایش برای مشخص شدن وضعیت باشگاه مس بی نتیجه مانده است، تصریح کرد: همانطور که گفتم آبروی کشورمان از همه چیز مهمتر است. اگر در این هفته اتفاق جدیدی رخ ندهد، موضوع را در کمیته فنی بررسی می کنیم و باید در هیات رئیسه سازمان لیگ هم مطرح شود.

در باشگاه مس بی توجه هستند
ترابیان با بیان اینکه تکلیف مربی و بازیکنان مس هنوز مشخص نیست، گفت: جام باشگاه های آسیا از دهم تا بیست و یکم مرداد برگزار می شود ولی هیچکس در باشگاه مس به وضعیت این تیم توجهی ندارد.

میزبان جام باشگاه ها هنوز مشخص نشده است
وی در پاسخ به این سئوال که میزبان جام باشگاه های آسیا کدام کشور است؟ تاکید کرد: میزبان هنوز مشخص نشده است ولی ایران قطعا میزبان نخواهد بود. ما از سه باشگاهی که تصور می شد شانس قهرمانی در لیگ را دارند درخواست کردیم که اگر علاقه مند به میزبانی در جام باشگاه های آسیا هستند، اعلام کنند ولی هیچکدام از باشگاه ها استقبال نکردند.

سفر ژاپن، بلاروس و اوکراین به ایران
رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال در بخش دیگری از صحبتهایش درباره برنامه های تیم ملی فوتسال گفت: برنامه های تیم ملی روشن است. ما روزهای شنبه تا دوشنبه اردوهای هفتگی خواهیم داشت. تا سال آینده هم چند بازی تدارکاتی برای تیم ملی فراهم کرده ام. اولین برنامه مربوط به تورنمنت چهارجانبه ای در ایران می شود از روزهای اول تا چهارم مهرماه. در این تورنمنت کشورهای ژاپن، بلاروس و اوکراین حاضر می شوند.

برنامه سفر به برزیل و قزاقستان
ترابیان ادامه داد:  ۶ تا ۹ آبان ماه، تیم ملی فوتسال ایران برای انجام دو بازی تدارکاتی با برزیل به این کشور سفر می کند. سپس ۱۱ تا ۱۴ آذرماه تورنمنت چهارجانبه قزاقستان با حضور ایران، آذربایجان و روسیه برگزار خواهد شد.

مذاکره با یک تیم «گردن کلفت» اروپایی
وی یادآور شد: روزهای هشتم تا ۱۷ بهمن ماه هم «فیفادی» است. مذاکراتی با یک تیم «گردن کلفت» اروپایی داشته ام و در صورت فراهم شدن شرایط، میهمان این تیم در اروپا خواهیم بود.

تیم ملی بیکار نیست
رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال خاطرنشان کرد: در فروردین ۹۷ هم در کشور خودمان میزبان تیم ملی برزیل خواهیم بود. در مجموع تیم ملی قبل از جام جهانی ۲۰۲۰ بیکار نیست و مرتب بازی های تدارکاتی برگزار می کند.

تیم فوتسال جوانان به ایتالیا می رود
ترابیان در پایان درباره اردوی اروپایی تیم فوتسال جوانان قبل از حضور در مسابقات المپیک هم گفت: قرار است تیم جوانان اوایل اردیبهشت ماه به ایتالیا برود. احتمال می رود در این کشور یک تورنمنت برگزار شود ولی هنوز اسامی سایر تیم ها مشخص نشده است.

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید