تدابیر امنیتی در آستانه آغاز دور جدید مذاکرات ایران و ۱+۵

سومین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ در شرایطی عصر امروز (چهارشنبه)، در سوییس آغاز می‌شود که مقامات این کشور از هم‌اکنون برای حضور خبرنگاران و مهمانان در محل اقامت دیپلمات‌ها محدودیت‌هایی اعلام کرده‌اند.

اردبیل نیوز:  هیأت‌های دیپلماتیک ایران و ۱+۵ از شب گذشته (سه شنبه) وارد هتل اینتر کنتینانتال ژنو شده اند. به دلیل احتمال حضور هیأت‌های بلند پایه سیاسی در محل این هتل پلیس سوییس اقدامات سختگیرانه‌ای برای حضور خبرنگاران در این هتل در نظر گرفته است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به ژنو، کشورها به دلیل احتمال حضور وزیران خارجه خود، پیشاپیش اقداماتی برای امنیت آنها در نظر گرفته‌اند و هریک از هیات‌های ۱+۵ فضای حضور و تحرک بیشتری برای خود را آماده کرده‌اند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و رییس هیأت ایرانی نیز سه‌شنبه شب وارد ژنو شد.

سیدعباس عراقچی، مجید روانچی، حمید بعیدی نژاد و محمد امیری و داوود محمد نیا در هیات مذاکره کننده ایران حضور دارند.

صبح چهارشنبه مذاکرات و رایزنی‌های داخلی اعضای ۱+۵ با یکدیگر آغاز شد.

قرار است مذاکرات ساعت ۱۴:۳۰ به وقت محلی (۱۷ به وقت تهران) با صرف ناهار کاری بین اشتون و ظریف آغاز شود. دو طرف در این ناهار کاری درباره آخرین مواضع ایران و ۱+۵ تبادل نظر می کنند.

ظریف در جمع خبرنگاران گفت: دستور کار نشست امروز رسیدن به توافق است که در این زمینه تلاش خواهیم کرد، البته بستگی دارد به اینکه طرف مقابل تا چه حد آمادگی داشته باشد حقوق مردم ایران را به رسمیت بشناسد و از موضع برابر با ما برخورد کند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید