تخصیص کمک هزینه ازدواج از سوی بهزیستی اردبیل به مددجویان تحت پوشش

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: در سال جاری به ازای هر مددجوی تحت پوشش، یک میلیون تومان کمک هزینه ازدواج اختصاص یافته است.

رویا احمدیان صبح امروز در جلسه شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان اردبیل با اشاره به بهره‌مندی ۳۰۵ نفر از کمک هزینه ازدواج در سال ۸۹، تصریح کرد: در سال ۹۰، ۴۹۵ نفر و در شش ماه اول سال جاری نیز ۱۷۵ نفر از کمک هزینه ازدواج بهره‌مند شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر ۲۰۳ نفر از کارکنان بهزیستی استان، ۱۲ نفر از کارکنان استانداری، ۳۷ نفر از سازمان بازرگانی و ۳۵ نفر به صورت متفرقه از دیگر ادارات و دستگاه‌ها عضو طرح شکرانه سلامت هستند.

 

احمدیان خاطرنشان کرد: با وجود این‌که آموزش و پرورش ۲۶ هزار کارمند دارد، ظرفیت بالایی برای اقدامات خیریه داشته و در این راستا باید اقدامات لازم انجام شود.

 

احمدیان با بیان این‌که ۴۲۹ داوطلب همراه بهزیستی در گروه‌های مختلف پزشکی، آموزشی، حقوقی و… داریم، افزود: کمک این داوطلبان به صورت معنوی و هدیه ذکات علم است.

 

احمدیان به اجرای طرح بیمه کودکان آسمانی به ویژه کودکان ایتام اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۸۹ نفر از این کودکان بیمه نوین شده‌اند.

 

وی کمک به تامین مسکن مددجویان بهزیستی، توانمند‌سازی معلولان، تامین هزینه‌های ازدواج افراد زیرپوشش بهزیستی و کمک‌های درمانی و موردی متناسب با نیازهای مددجویان را از جمله مساعدت‌های اداره کل بهزیستی استان اردبیل برشمرد./ ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید