تخصیص بودجه ۵۱۹ میلیون ریالی توسعه آموزش های تولید محور در آذربایجان غربی


به گزارش خبرنگار مهر، محسن مددی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اختصاص ۵۱۰ میلیون ریال بودجه مواد مصرفی کارگاهی برای توسعه آموزش های تولید محور در آذربایجان غربی، افزود: این میزان بودجه برای خرید مواد مصرفی کارگاهی به منظور توسعه و بسط آموزش های تولید محور  در بین۱۷ مرکز آموزشی توزیع شد.


وی اظهار داشت: در این راستا مراکز آموزش فنی و حرفه ای در چهارچوب تبصره ۷۵ قانون درآمدهای مراکز آموزشی و بر اساس رویکرد سازمان مبنی بر طرح مهارتی آموزش،تولید بازاریابی و فروش متناسب با نیاز بازار، نسبت به تولید محصولات تجاری اقدام می کنند.


معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی ادامه داد: آموزش در طرح آموزش بازار محور ، به شیوه ای بوده که کارآموزان همزمان با آموزش و بعد از آن اقدام به تولید محصولاتی در قالب کارگا‌ه های متمرکز و یا غیرمتمرکز  کرده که قابلیت فروش داشته باشد.


مددی در ادامه از پرداخت تهسیلات بانکی به مشاغل خانگی و طرحهای خود اشتغالی با معرفی  ۲ هزار و ۳۵۰ فقره مجوز برای مشاغل خانگی در ۵۹ حرفه مهارتی به میزان بالغ بر ۳۳۸ هزار میلیارد ریال از سال ۹۱ تا کنون خبر داد.


وی از ارائه آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای در ۲۴۰ حرفه آموزشی در سطح استان برای بیش از ۴ هزار نفر فرصت شغلی  از ابتدای سالجاری تا کنون خبر داد و گفت: طی این مدت برای ۴ هزار ۷۱۸ نفر در ۲۴۰ حرفه آموزشی در در خوشه های خدمات، صنعت وکشاورزی فرصت شغلی ایجاد شده است.


 


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید