تحویل دیرهنگام بودجه سالانه به نظام برنامه‌ریزی لطمه می‌زند

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با تأخیر عمدی و سهوی در تحویل بودجه سالانه به مجلس برای تصویب و ابلاغ نهایی در حقیقت به نظام کارآمد برنامه‌ریزی لطمه و صدمه وارد می‌کند.

به گزارش اردبیل نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حبیب برومند عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بیله‌سوار اظهار داشت: مجلس منتظر ارایه لایحه بودجه سال ۹۲ کشور از سوی دولت خدمتگزار است اما گویی به رغم تاکیدات و توصیه‌های فراوان هنوز بودجه‌ای برای ارایه به مجلس آماده نشده است.

وی با یادآوری اینکه مجلس شورای اسلامی سعی می‌کند در بودجه‌ریزی سال آینده چند شاخص از جمله عدالت در توزیع اعتبارات، توجه به مناطق محروم و مرزی، تسریع بخشی اشتغال و کارآفرینی در کشور را مد نظر قرار دهد، تصریح کرد: ترس ما این است که دولت زمانی بودجه را برای تصویب در مجلس شورای اسلامی ارایه کند که در ایام تبلیغات و همچنین روزهای پرشتاب اسفندماه نتوان به صورت کارشناسی و بسیار دقیق لایحه بودجه را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

برومند با یادآوری اینکه در بودجه سال آینده نمایندگان مجلس به ویژه نمایندگان مناطق محروم و مرزی خواستار توجه جدی به تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های مؤثر و تأثیرگذار دارد، خاطر نشان کرد: امیدواریم در بودجه سال آینده یک روند حرکتی مثبت و سازنده‌ای را در سر و سامان دادن به وضعیت اقتصادی، نابسامانی‌های بازار و همچنین ارتقای معیشت مردم را شاهد باشیم.

این مسئول در ادامه سخنان خود ضرورت توجه به زیرساخت‌ها در حوزه رونق اقتصادی و به ویژه برطرف کردن مشکلات راه‌های مواصلاتی را یادآور شد و اضافه کرد: بالغ بر هفت میلیارد تومان برای توسعه راه‌های مواصلاتی دو شهرستان پارس‌آباد و بیله‌سوار تخصیص می‌یابد که در نشست اخیر با وزیر راه و شهرسازی خواستار چهار خطه شدن راه‌های اصلی این دو شهرستان شدیم.

وی مرزی بودن بیله‌سوار را یک ظرفیت و تنها گمرک فعال استان در این منطقه را توانمندی منحصر به فرد توصیف کرد و ادامه داد: در شهرستان بیله‌سوار باید ظرفیت‌های تفریحی، گردشگری، درمانی و بیمارستانی به شکلی باشد تا مسافران ورودی از سایر کشورها بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی از این منطقه مرزی به عنوان پیشانی آبرو و حیثیت نظام اسلامی یاد کرد و بیان داشت: وجود گمرک، عرصه‌های بی‌بدیل کشاورزی و دامداری و سایر بنگاه‌های تجاری و اقتصادی شهرستان می‌طلبد تا اعتبار ویژه‌ای برای توسعه حقیقی این شهرستان اختصاص دهند.

برومند به ۲۴ ساعته شدن فعالیت گمرک بیله‌سوار و ساماندهی این منطقه و همچنین توجه جدی به مسایل عمران شهری را در بیله‌سوار یادآور شد و گفت: بیله‌سوار در تراز ملی و حتی بین‌المللی باید به منطقه ویژه اقتصادی، تجاری تبدیل شود.

 

*نیازمند شناسایی و احیای ظرفیت های ناشناخته بیله سوار هستیم

بر پایه این گزارش در این جلسه همچنین امام جمعه شهرستان بیله‌سوار نیز به خدمات ارایه شده در ۳۴ سال عمر با برکت نظام اسلامی در این منطقه اشاره کرد و افزود: هر چند انتظار ما بیشتر از این است اما باید واقعیت‌ها را بپذیریم و با همدلی و همراهی بکوشیم ظرفیت‌های خفته در این منطقه را احیا کنیم.

حجت‌الاسلام کریم قیاسی با اشاره به تأثیرات فرهنگی لغو روادید این منطقه تصریح کرد: بهتر است این موضوع به صورت دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد چرا که فرهنگ هر کشور در حقیقت آبرو و نماد عزتمندی مردم یک جامعه است.

3 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید