تجمع عظیم مردمی ˈلبیک یا حسینˈ در شهر نیر برگزار شد

در نهمین روز از ماه محرم و در آستانه عاشورای حسینی تجمع عظیم مردمی ˈلبیک یا حسینˈ در میدان لاله خیابان شهدا باشکوه و شور انقلابی عزاداران حسینی برگزار شد.

در این تجمع مردمی که هزاران نفر از اقشار مردم اعم از پیر و جوان و زن و مرد حضور داشتند عزاداران حسینی با اجرای آیین های سینه زنی و نوحه خوانی در غم و اندوه شهدای کربلا اشک ماتم ریختند.

مردم شهرستان نیر در روز بارانی همنوا با گریه های آسمان سوگوار سقای دشت کربلا شدند.

در این آیین که چند سالی است به یک حرکت خود جوش مردمی در نیر تبدیل شده عزاداران بدون این که نماد و یا نام دسته ها و هیات ها را با خود حمل کنند در قالب یک تجمع عظیم مردمی و یکپارچه در خیابان ها حاضر شده و به شعارهایی که از یک نقطه پخش می شد پاسخ دادند.

حضور هزاران عزدادار سیاهپوش در یک جمع و شعارهای هماهنگ عزاداران جلوه خاصی به این مراسم بخشیده و اتحاد و همدلی شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت در شهر نیر را به نمایش گذاشت.

روز تاسوعا در فرهنگ عمومی مردم شهرستان نیر و استان اردبیل اختصاص به حضرت عباس بن علی (ع) دارد و به همین مناسبت نیز امشب در شب تاسوعا محور عزاداری و سوگواری مردم رشادت و شجاعت حضرت ابوالفضل (س) و موضوع امان نامه خواهد بود.

امام جمعه نیر در حاشیه این عزاداری با اشاره به شهادت قمر بنی هاشم گفت: حضرت ابوالفضل عباس (ع) الگوی ولایت پذیری و دشمن سازی برای جوانان و شیعیان در عصر حاضر است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام میکائیل مقدسی افزود: واقعه عاشورا مکتبی همیشگی ، جهانی و رنگین کمانی از ایثار ، عشق در راه دین خداست.

وی بیان کرد: برپایی آیین های عزاداری های دهه اول محرم همراه با تبیین اهداف امام حسین (ع) در قیام عاشورا نقش مهمی پایه گذاری زندگی شیعیان بر اساس تفکر ناب شیعی دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید