تبدیل پارس آباد مغان به منطقه آزاد تجاری

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی گفت:با پیگیری هایی که در ماه های اخیر با دولتمردان یازدهم در بخش های مختلف داشتیم قرار است تبدیل پارس آباد به منطقه آزاد تجاری مطرح شده و تصمیصم گیری در این زمینه با بررسی های کارشناسی انجام شود.

حجت الاسلام حبیب برومند در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل افزود: البته وعده دولت دهم در این زمینه بیشتر جنبه تبلیغاتی و شعاری داشته و ما امیدواریم در دولت یازدهم با تدبیر رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور این طرح به تصویب رسیده و پارس آباد که دارای ظرفیت خوب تجاری، گردشگری و بالاتر از همه کشاورزی بتواند از مزایای منطقه آزاد تجاری استفاده کند.

وی این تغییر و توجه جدی دولت در مسیر تبدیل شدن پارس آباد به منطقه آزاد تجاری را نیازمند تأمین بسیاری از زیرساخت ها نظیر راه، راه آهن، فرودگاه و برخی از پروژه های عمرانی بیان کرد و افزود: البته کارهای خوبی در این حوزه ها در سال های اخیر انجام شده اما به دلیل نواقصات و برخی از بی توجهی ها نسبت به تکمیل این زیرساخت ها نیاز به اهتمام جدی داریم.

حجت الاسلام برومند گفت: با تکمیل و بهره برداری از پروژه های پایاب سد خدا آفرین، تکمیل و مطالعه پروژه نفت مغان و دیگر طرح های زیربنایی نرخ بیکاری کاهش یافته و در عوض رشد و بالندگی اقتصادی و اشتغال منطقه را شاهد می شویم.

و گفت: وزیر نفت قول داده است تا با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و به ویژه فاینانس خارجی در استخراج و اکتشاف نفت مغان سرعت عمل بیشتر را به خرج داده و بستری را فراهم کند تا دغدغه مردم مغان بعد از سال ها پایان یابد که در این زمینه قرار است به همراه استاندار اردبیل ملاقاتی را با وزیر نفت داشته باشیم/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید