تبادل نظر : شما چگونه از بازی-اسپویلر‌ها دوری می‌کنید؟

تبادل نظر : شما چگونه از بازی-اسپویلر‌ها دوری می‌کنید؟

“در دنیای ما تنها یک تهدید حقیقی وجود دارد. اسپویلرها، و آن‌ها همه‌جا را احاطه کرده‌اند.”

باید اعتراف کرد که اسپویلرها در هیچ دورانی به اندازه همین دورانی که در آن قرار داریم،‌ قدرتمند نبوده‌اند. دلیلش هم ساده است: گسترش روزافزون نقش رسانه‌های اجتماعی در زندگی‌مان.

اگر شما یکی از کاربران پرپاقرص دنیای مجازی باشید عملا مجبورید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سراغ تجربه کردن بازی‌ها و یا دیدن کلیپ‌ها و سریال‌های موردانتظارتان بروید، پیش از آن‌که گرفتار انواع و اقسام اسپویلرها نظیر تاپیک‌های بحث و گفتگو در مورد پایان داستان، تیترهای زردِ لو دهنده تعلیق‌های قصه و همینطور گیف‌های مادر مرده شوید. خودتان هم که دیگر می‌دانید، اگر بخواهید مانند گذشته آنلاین بمانید، دوری از این موارد هم به سان بیستون کندن فرهاد می‌ماند. 

تمام این حرف‌ها به ناچار ما را در یک انتخاب سیاه و سفید می‌گذارد. یا اینکه با واقعیت‌های موجود کنار آمده و پرچم‌های سفید را به نشانه اسپویل شدن بالا می‌بریم، یا واقعا آستین‌هایمان را بالا می‌زنیم و تمام تلاشمان را به‌کار می‌گیریم تا احیانا قربانی ماجرا نشویم.

اولین و بی‌رحمانه‌ترین راه از نظر هر فرد احتمالا قطع ارتباط اینترنت باشد. این ترفند شاید برای کلیپ و سریال‌ها جواب دهد ولی برای Witcher 3‌ چه‌طور؟ واقعا می‌توانید ۲ ماه تمام بیخیال همه‌چیز و همه‌کس بشوید؟ اصلا امکان‌پذیر هست؟

یک راه دیگرش می‌تواند این باشد که خود را به طور کلی از هرگونه بحث‌های مربوط به بازی مربوطه حذف کنید. به طور خلاصه بگویم که کلا سراغ‌ سایت‌های خبری، فرو‌م‌های بازی و کانال‌های اجتماعی نروید. این راه هم علی‌رغم کاربردی بودنش یک مشکل دارد و آن هم این است که فقط می‌تواند بازی‌های روز را پوشش دهد. مثلا شخصی را فرض کنید که هنوز Mass Effect 3 را بازی نکرده است. چه تضمینی وجود دارد که ناگهان در یک روز عادی، گریبان‌گیر اسپویلر‌ها نشود و پایان افتضاحش برای او لو نرود؟ به هرحال سال‌ها از انتشار بازی می‌گذرد و مردم هم دیگر خیلی راحت این موضوع را وارد بحث‌ کنند انگار نه انگار که ممکن است کسی از بین‌شان، آن را هنوز بازی نکرده باشد. ساده است، چندتایشان از پایان بازی اطلاع دارند پس فرض می‌کنند بقیه هم از آن مطلع‌اند…… و این جرقه‌ای می‌شود بر آغاز اسپویل‌های خانمان‌سوز.

تازه هیجان یک بازی به داستانش که ختم نمی‌شود. گیم‌پلی‌اش هم می‌تواند اسپویل شود. می‌توانم بیش از ۱۰ مورد برایتان مثال بزنم، از جزئیات کامل یکی از مراحل هیجان‌انگیز بازی بگیرید تا وجود یک اسلحه فوق خفن در مکان به‌خصوص و حتی ویژگی‌های مهم یک محیط در بخش تک‌نفره که قرار است بلانسبت سوپرایز سازندگان باشد. بله، همین‌جاست که یک اسپویلر می‌تواند به حدی به شما گند بزند که زندگی در اعماق جهنم را به زندگی باذلت در اینجا ارجحیت دهید!

اما نظر شما در این مورد چیست؟ شما چه ترفند‌هایی برای جلوگیری از اسپویل شدن بازی‌ها می‌دانید؟ رابطه‌تان با اشخاص اسپویل کننده چه‌طور است؟ سعی می‌کنید آن‌ها را ارشاد کنید یا به شدید‌ترین شکل ممکن برخورد می‌کنید؟ تا به حال پیش آمده تجربه‌ کلی بازی‌(هایی) به خاطر همین اسپولرها به کلی خراب شود؟ نقد و بررسی خاصی را به یاد دارید که بازی را برایتان اسپویل کرده باشد؟ لطفا بدون اینکه قوه اسپویلی‌تان تحریک شود، نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید ….

[ad_2]

تبادل نظر : شما چگونه از بازی-اسپویلر‌ها دوری می‌کنید؟

pardisgame.net

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید