تاکید استاندار اردبیل بر تسریع در ساخت موزه دفاع مقدس

استاندار اردبیل گفت: موزه و مرکز فرهنگی دفاع مقدس محل نگهداری ارزش‌های دوران دفاع مقدس است و تسریع در روند ساخت آن همکاری دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.

به گزارش اردبیل نیوز به نقل از ایسنا، اکبر نیکزاد که در جلسه‌ بررسی آخرین وضعیت پروژه موزه دفاع مقدس استان اردبیل سخن می‌گفت، با تأکید بر حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و انتقال آنها به نسل‌های آینده، فرهنگ حاکم بر دوران دفاع مقدس را برگرفته از مکتب عاشورا دانست و افزود: آنچه که باعث افتخارآفرینی در دوران دفاع مقدس شد، تفکر و فرهنگ بسیجی و عاشورایی حاکم بر رزمندگان بود.

نیکزاد بر ضرورت تسریع در ساخت موزه دفاع مقدس استان اردبیل تاکید کرد و گفت: با رعایت ضوابط و کیفیت در کار، درصدد آن هستیم که این موزه را به یک مرکز فرهنگی مؤثر و تأثیرگذار در جهت شناساندن آثار برجسته و ماندگار شهدا به نسل‌های آینده تبدیل کنیم.

وی اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس نشأت گرفته از نهضت عاشورا و رهبری حضرت امام راحل است که در تاریخ ایران همیشه ماندگار خواهد بود.

سرهنگ خوشبخت،مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل نیز با بیان اینکه مهمترین فعالیت موزه دفاع مقدس استان، فرهنگی خواهد بود، افزود: در تلاش هستیم با جمع‌آوری آثار برجسته و ماندگار از نقاط مختلف کشور، موزه دفاع مقدس اردبیل را به آثار دفاع مقدس مزین کرده و با این اقدام ارزش‌ها و فرهنگ ناب عاشورایی دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنیم.

5 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید