تاخیر در پرداخت یارانه مهرماه

درحالی که طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها فردا قرار بود یارانه مهر به حساب سرپرستان خانوار واریز شود معاون اول رئیس جمهور رسماً‌ اعلام کرد: یارانه مهرماه بخاطر کسری بودجه با چند روز تأخیر واریز خواهد شد

به گزارش تسنیم، “یارانه نقدی مهرماه سه شنبه واریز می‌شود” این خبری بود که دیروز در محافل خبری پیچید و البته سازمان هدفمندی یارانه‌ها هم با صدور اطلاعیه‌ای آنرا تأیید کرد.

در روزهای قبل علی طیب نیا وزیر اقتصاد از کسری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی دولت برای تأمین یارانه‌های نقدی خبر داده و گفته بود که دولت از روش ‌های مختلف این کسری بودجه را جبران خواهد کرد.

بعد از آنکه رسماً‌ زمان واریز یارانه مهرماه اعلام شد این احتمال در افکار عمومی ایجاد شد که یارانه مهرماه از همان روش‌‌های مختلف که طیب نیا به آن اشاره کرده بود تأمین شده و سه شنبه ۲۳ مهرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

ولی با صحبت‌های امروز اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در همایش روز جهانی استاندارد رسماً اعلام شد که یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی فردا به حساب سرپرستان خانوار واریز نخواهد شد و با چند روز تأخیر واریز می شود.

پیش از این جهانگیری در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده بود که دولت در تأمین یارانه‌های نقدی به مشکل خورده است و بعد از آنهم بیژن نامدار زنگنه از درخواست دولت برای تأمین یارانه شهریورماه توسط وزارت نفت خبر داد و گفته بود: که بنا به درخواست ما یارانه را تامین کردیم.

طبق قانون دولت باید هر ماه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند، با احتساب اینکه ۷۵ میلیون ایرانی مشمول دریافت یارانه می شوند می توان گفت که دولت هر ماه نیازمند ۳۴۰۰ میلیارد تومان برای واریز یارانه‌های نقدی است. البته طبق اعلام وزیر اقتصاد دولت ماهانه ماهانه ۳۵۰۰ میلیارد تومان صرف پرداخت نقدی می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید