تئاتر به یک کالای لوکس در جامعه تبدیل شده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تزریق یارانه آموزش راهکاری برای تقویت تئاتر در مدارس تلقی می شود،گفت: تئاتر تبدیل به یک کالا لوکس در جامعه شده است.
طیبه سیاوشی در گفت‌وگو با خانه ملت درباره نگاه ویژه به تئاتر کودک و نوجوانان در کشور، گفت: بحث‌های فرهنگی نباید در قالب شعار باقی بماند بنابراین باید تئائر به طور مستقیم وارد زندگی دانش آموزان شود تا بتوان با زبان تئاتر بسیاری از مفاهیم غنی فرهنگی را به دانش آموزان انتقال دهیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تئاتر تبدیل به یک کالای لوکس در جامعه شده است، تصریح کرد: بدیهی است که با این شرایط اقتصادی و معیشتی، نمی‌توان تئاتر را در سبد ماهیانه تمام افراد جامعه قرارداد اما دولت می‌تواند با سرمایه‌گذاری در عرصه تئاتر مدارس، تماشای تئاتر را برای تمام دانش آموزان در سرتاسر کشور رقم بزند.

سیاوشی افزود: یکی از بهترین راهکارها برای توسعه فرهنگ تئاتر در مدارس بهره بردن از حضور پیشکسوتان اهالی تئاتر است که داری کوله‌باری از تجربه هستند بنابراین برای عملیاتی شدن این مهم باید تدابیری برای همکاری وزرات آموزش و پرورش و اهالی هنر ترسیم شود و از همین رو یکی از ایرادات ما در این راستا این است که تئاتر را به عنوان یک ضرورت مهم برای پرورش ذهن کودکانمان به شمار نمی‌آوریم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تزریق یارانه آموزش راهکاری برای تقویت تئاتر در مدارس تلقی می‌شود، یادآور شد: تئاتر تبدیل به یک کالا لوکس در جامعه شده است.

با سایت خبری ملکانه همراه باشد…

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید