خانه اخبار روز اخبار شهرستان ها بی‌مهری به استعدادهای ورزش اردبیل پسندیده نیست

بی‌مهری به استعدادهای ورزش اردبیل پسندیده نیست

۰
بی‌مهری به استعدادهای ورزش اردبیل پسندیده نیست

رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای استان اردبیل گفت: استان اردبیل سال‌ها است که از بی‌مهری مسئولان به ورزشکاران و جوانان در رنج و عذاب است و هرگونه توجیه در این زمینه قابل قبول نیست.

اردبیل نیوز: غلام‌عسگر کریمیان در نشست جوانان و ورزشکاران استان اردبیل با وزیر ورزش و جوانان در مجتمع فرهنگی، هنری فدک اردبیل اظهار داشت: ما به وجود عالمان و بزرگان این دیار از مقدس اردبیلی گرفته تا آیت‌الله مروج و ورزشکاران و قهرمانان بی‌تمنا و بی‌ادعا همچون یسری، رجبی، اعلمی و… افتخار می‌کنیم که هم در صحنه ورزش و هم گذشت و ایثار، ماندگار شده و جاودانه ماندند.

وی از شهر اردبیل به عنوان شهر شیرمردان و شیر زنان قهرمان و علاقه‌مند به اهل بیت یاد کرد و افزود: در سه دهه اخیر بعد از پیروزی انقلاب فرصتی استثنایی به وجود آمده تا بهترین سرمایه‌های این کشور به منصه ظهور و بروز برسند که باید قدر این فرصت‌ها را بدانیم.

کریمیان به تفاوت معنادار تزریق اعتبارات ورزشی به استان اشاره کرد و ادامه داد: این میزان اعتبار هیچ تناسبی با کسب مدال‌های ورزشکاران این استان در المپیک و پارالمپیک ندارد چرا که به رغم این کمبودها و خلأها ورزشکاران ما در اوج ایثار توانستند برای کشور خود افتخاری بزرگ کسب کنند.

این مسئول ضرورت احداث مجتمع اداری هیئت‌های ورزشی استان، میهمانسراها،‌ کمپ تیم‌های ملی، سالن‌های غذاخوری و خوابگاه‌های ورزشی را در نقاط مختلف یادآور شد و خاطرنشان کرد: به دلیل برخی قوانین بسته و بومی، محلی قادر نیستیم توسعه همه‌جانبه را شاهد و ناظر باشیم که به نظر می‌رسد بالاتر از اعتبارات استانی می‌توان با تأمین اعتبارات ملی در این زمینه موفق عمل کرد.

وی بالا بردن بهره‌وری در حوزه ورزش و ارتقای شاخص‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را یادآور شد و تصریح کرد: ما انتظار داریم پایگاه‌های قهرمانی فعال‌تر شده و کمبود فضاهای ورزشی متناسب با استانداردها نیز ترمیم شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای اردبیل اضافه کرد: با توجه به اینکه بانوان ما نیمی از جامعه ورزشی استان را تشکیل می‌دهند همچنان از کمبود امکانات و تزریق اعتبارات رنج می‌برند که فعال و پویا کردن رشته‌های متنوع ورزش‌های بانوان نیازمند عزمی جدی و همکاری نزدیک است.

کریمیان در ادامه با گلایه از برخی کم توجهی‌ها به مسائل تربیتی و فرهنگی در کنار توسعه ورزش قهرمانی بیان کرد: نبود قوانین متقن سبب شده تا برخی ورزشکاران از حمایت‌های لازم در ایام قهرمانی و افتخارآفرینی خود محروم بمانند و در کنار آن این استان همچنان از نبود اسپانسرهای قوی به دلیل واقع نشدن مجموعه‌های تولیدی و اقتصادی پایدار رنج می‌برند.

وی از ورزش به عنوان ابزار انگیزشی در حرکت و پویایی جوانان یاد کرد و ادامه داد: تسهیلات ویژه‌ای برای فعالان این حوزه در حمایت از بخش ورزش و جوانان تزریق و تأمین نشده و همچنان نارسایی‌ها در این حوزه مشهود به نظر می‌رسد.

کریمیان گفت: ما اگر در بین استان‌های کشور جزو سه استان برتر در کسب مدال‌های المپیک هستیم در توسعه فرهنگی نیز صاحب رتبه‌های ممتاز و برتر می‌باشیم که جا دارد با توجهی فراگیرتر و عمیق‌تر بتوان این برنامه‌ریزی‌ها را به سرانجام رساند.

مطلب قبلی انجام عمل جراجی پلاستیک و ترمیمی بازسازی سینه در اردبیل
مطلب بعدی متفاوت ترین مجسمه های دنیا +عکس
Avatar
انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید