بیوگرافی سهیلا گلستانی

7
3,631

خانه ای آرام با درختان و گل های زیبا ، خانواده ای فرهنگی اهل علم و ادب ، پدر استاد فلسفه دانشگاه و مادر در کار تعلیم و تربیت نوجوانان ، از همان کودکی محیط مناسبی برای رشد و شکوفایی استعداد سهیلا گلستانی فراهم نمود.

شعر و ادبیات ، دوست و یار همیشگی سهیلا گلستانی بوده است . سهیلا گلستانی شعر را موهبتی می داند که یادش در لحظه آرامش بیدار می شود و ماهیت خود را از شور عاطفی و اخلاقی انسان می گیرد .

سهیلا گلستانی با استعداد ذاتی و تشویق فراوان دوستان فرهیخته پدر ، از نوجوانی ، در کنار تحصیل علم به یادگیری تئوری موسیقی و نغمه خوانی ، پرداخت .

سهیلا گلستانی با پشتکار مدارج عالی تحصیلات علمی را طی نموده و موفق به دریافت دکترای علوم آزمایشگاهی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران شد . آزمایشگاه تشخیص طبی دکتر سهیلا گلستانی تحت مسوولیت ومدیریت ایشان فعالیت می نماید.

سهیلا گلستانی به هر دو زمینه فعالیت هنری و علمی خود،به یک میزان افتخار می کند و معتقد است در صورت نگاه مناسب جامعه ، زنان با استعداد و علاقه مند به موسیقی ، از فرصت های برابر با مردان برخوردار خواهند شد.

سهیلا گلستانی به موازات تحصیل ، نواختن پیانو و سلفژ را یاد گرفت و به محضر استاد ” هنگامه اخوان ” ، تنها بازمانده سبک ادیب خوانساری ،راه یافت و نزد ایشان ردیف های آوازی را آموخت . صمیمیت و سلوک اخلاقی این استاد و شاگرد ، معیار های تازه ای از فعالیت زن هنرمند ایرانی در عرصه موسیقی بدست داده است . دکتر گلستانی معتقد است سرشت اخلاقی هر اثر هنری ، پیوند نزدیک و متقابلی با ارزش های هنری آن دارد .
ایشان بیش از ۷۰ ترانه و ۱۲۰ دقیقه قطعات آوازی ضبط شده در دستگاه های مختلف موسیقی ایرانی دارد .

” دکتر شفیعی کدکنی ” فخر فرهنگ و ادبیات کشورمان در ملاقات با خانم گلستانی و پس از ابراز لطف به ایشان ، بر کتاب ” هزاره دوم آهوی کوهی ” ، مرقوم کردند که : (سرکار خانم دکتر سهیلا گلستانی ، هر کدام از این شعر ها را که بخواهند با آواز لطیف خود ، بخوانند)

سهیلا گلستانی معتقد است درک هنر و موسیقی در عین نیاز به دانش و تسلط تکنیکی از طریق تفاهم همدلانه با آن میسر است . از نظر وی ، واژه ها و زبان ،صرفأ یک صوت یا مجموعه ای از نشانه ها بر روی کاغذ نیست ، کلمات بیانگر کیفیات روحی ، روانی ، عاطفی انسان هاست و متضمن معانی ارزشمند و عمیق اخلاقی و عاطفی در روابط اجتماعی ماست و اصوات موسیقایی به لطیف ترین شکل ممکن چنین مفاهیمی را منتقل می کند .

بعضی از آثار در دسترس خانم دکتر گلستانی ، یگانه ، زمانه ، شراب ارغوانی ، کلبه من و دریای غم میباشد . همچنین آلبومی از آثار ایشان با همکاری استاد مجید درخشانی در حال انتشار است .
ایشان با شور و اشتیاق در حال ضبط و آماده سازی سایر آثار میباشد .

آثار ایشان :

یگانه : تصنیف قدیمی(شیدا) در اصفهان ، تنظیم: مجید درخشانی، اشعار: سعدی-اوحدی مراغه ای

۱۱۱۱۱۱

زمانه : … در بیات ترک ، آهنگ وتنظیم: مجید درخشانی ، ملودی کلام : سهیلا گلستانی ، شعر: سیما صنیعی

۲۲۲۲۲۲۲۲

شراب ارغوانی : … سازوآواز در ماهور، سه تار: ابوسعید مرضایی، شعر: فریدون مشیری

۳۳۳۳۳۳۳۳

کلبه ی من : ….آهنگ : پرویز یاحقی ، شعر : بیژن ترقی

۴۴۴۴۴۴۴۴

دریای غم : … آهنگ: حبیب اله بدیعی ، تنظیم : مجید درخشانی ، شعر : رهی معیری

۵۵۵۵۵۵۵

سودای او : …آهنگ :مجید درخشانی  ، شعر : ابوالحسن ورزی

۶۶۶۶۶۶۶

ای بهار من :     آهنگ :استاد تجویدی      ، ویلن بهنام برجیان  

۷۷۷۷۷۷۷۷

آتش عشق (سبوی شکسته) آهنگساز : استاد محمدعلی کیانی نژاد ، شعر : دکتر شفیعی کد کنی

۸۸۸۸۸۸۸۸

بهشت آفرین : آهنگساز : استاد محمدعلی کیانی نژاد ، شعر پژمان بختیاری

۹۹۹۹۹۹۹

 

7 دیدگاه‌ها

  1. سلام ایشون مادر و پدر این جوری داشنه معلومه که به اینجا میرسه ولی عشق و علاقه اش بی تاثیر نبوده لطفا یکمی ادب رو رعایت کنین کاش چی؟ میدونم چی میخوان بگن من صدای سهیلا گلستانی رو واقعا تایید میکنم

  2. صداشون واقعا قشنگه.ایشون در زمینه های مختلف موفق هستن.افرین به این به این بانوی هنرمند و نامدار

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید