بیماریهای شایع طب کودکان از نظر ایجاد معلولیتها مهم هستند 


به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر رضا شیاری مشکلات اورژانس و حوادث  را از جمله علل مهم مرگ و میر در کودکان دانست و گفت: با کنترل علل ایجاد کننده و آشنایی با نحوه درمان می‌توان تا حدود زیادی از این مرگ‌ومیرها جلوگیری کرد.


وی افزود: از سوی دیگر بیماریهای شایع در طب کودکان وجود دارد که از نظر ایجاد معلولیتها مهم هستند. با شناسایی به موقع این بیماریها می‌توان از عوارضی چون معلولیتها بکاهیم. بنابراین هدف عمده برگزاری این کنگره همان طور که از عنوانش بر می‌آید آشنایی گروه پزشکی و متخصصان اطفال با اورژانسهای کودکان است، اینکه چه طور بتوانیم این موارد را تشخیص دهیم و درمان کنیم.


این فوق تخصص کودکان از تدارک حدود هفت سمپوزیوم، هفت پانل و همچنین چندین کارگاه آموزشی در خلال کنگره خبر داد و اظهار کرد: سمپوزیوم ها با موضوعاتی چون فشارخون اطفال، آلرژی دارویی، سوء تغذیه، تغذیه با شیرمادر، کمبود ویتامین D برگزار می‌شود و بیماری‌هایی چون گیلنباره، اسهال، انسداد راه هوایی، گاستروآتریت‌ها و استفراغ نوزادن نیز موضوع پنلهای تخصصی هستند.


به گفته وی بیش از ۲۰۰ مقاله به دفتر دبیرخانه کنگره ارسال شده است که از بین آنها ۵۰ مقاله پذیرفته شده است و در قالب سخننرانی‌های شفاهی و پوستر ارائه خواهد شد.


عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از در نظرگرفتن۱۴ و نیم امتیاز بازآموزی مداوم برای شرکت کنندگان این کنگره خبر داد گفت: اساتید عضو هیئت علمی سراسر کشور در این کنگره حضور یافته و سخنرانی خواهند کرد.


وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا محور موضوعی ویژه‌ای برای این دوره از کنگره در نظر گرفته شده است یا خیر، گفت: هر سال بخشی از کنگره برجسته‌تر است. امسال بیشتر سوء تغذیه، علل بروز آن، وضعیش در ایران و چگونگی برخورد با این موضوع مورد توجه است.


دبیر اجرایی نهمین کنگره اورژانسها و بیماریهای شایع طب کودکان درباره برنامه‌های جنبی این کنگره توضیح داد: امسال نمایشگاه جنبی در کنگره برگزار خواهد شد و از  شرکتهای مختلف تولیدکننده تجهیزات پزشکی و مانند آن در این نمایشگاه حضور دارند. همچنین چندین کارگاه‌ عملی تدارک دیده شده است که شامل امتیاز مدون و مداوم بازآموزی است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید