بیشترین مسافرت اردبیلی‌ها به تهران بوده‌است/ جابجایی ۷۳ هزار نفر

نماینده اداره حمل و نقل و امور پایانه‌های استان اردبیل در ستاد هماهنگی خدمات سفر اردبیل گفت: مطابق آمارهای استخراجی بیشترین مسافرت اردبیلی‌ها به استان تهران بوده است.

سعید علمی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: بعد از تهران استان‌های خراسان و آذربایجان شرقی به ترتیب بیشترین نرخ مسافرت‌ها را از آن خود کرده است.

وی در خصوص مسافرت‌های درون استانی اضافه کرد: مسافرت از اردبیل به تربیت به شهرستان‌های پارس آباد، خلخال، مشگین شهر و گرمی است.

وی با بیان اینکه رقم تردد از طریق ۳۲ دوربین تردد شمار سنجش شده است، ادامه داد: به دلیل اینکه در محور اردبیل سرعین دوربین تردد شمار نداریم رقم مسافرت به این شهرستان مشخص نیست.

علمی حسینی معتقد است با این وجود با توجه به آمار مسافران، مسافرت به این شهرستان توریستی به مراتب بیشتر از سایر شهرستان‌ها بوده است.

نماینده اداره حمل و نقل و امور پایانه های استان اردبیل در ستاد هماهنگی خدمات سفر اردبیل اضافه کرد: از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا شش فروردین سال جاری ۷۳ هزار و ۱۴۱ نفر جابه جایی مسافر از خروجی شهر ثبت شده است.

فعالیت هشت هزار وسیله نقلیه

وی افزود: مسافران توسط هشت هزار و ۵۰۶ وسیله نقلیه جابه شده اند که از این تعداد هزار و ۵۲۱ دستگاه متعلق به استان است.

به گفته علمی حسینی ۶۳۲ دستگاه اتوبوس، ۳۲۶ دستگاه مینی بوس، و ۵۶۳ دستگاه سواری بین راهی برای حمل و نقل مسافران فعال است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این هفت مجتمع خدمات بین راهی و سه مرکز معاینه فنی نیز آماده‌سازی شده است.

علمی حسینی تصریح کرد: مراکز معاینه فنی در جاده های اردبیل به خلخال، آستارا و مغان واقع شده اند.

نماینده اداره حمل و نقل و امور پایانه های استان اردبیل در ستاد هماهنگی خدمات سفر اردبیل اضافه کرد: در حال حاضر از ساعت هفت صبح تا ۱۲ شب ۱۹ نفر اکیپ بازرسی به نحوه خدمات رسانی شرکت های تعاونی مسافر بری نظارت می‌کنند.

وی در خصوص کنترل قیمت بلیط تصریح کرد: قیمت بلیط، بهداشت وسایل نقلیه و کیفیت خدمت رسانی توسط اکیپ های بازرسی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید