بولاغلار نیر ۱۵ شهریور میزبان جشنواره آش است

فرماندار شهرستان نیر از میزبانی منطقه نمونه گردشگری بولاغلار نیر از جشنواره آش‌های سنتی خبر داد.

اردبیل نیوز: میر فخرالدین زاهد عصر امروز در جلسه کارگروه توسعه گردشگری و توسعه زیرساخت‌های آن در نیر اظهار داشت: شهرستان نیر و منطقه نمونه گردشگری بولاغلار برای هشتمین بار ۱۵ شهریور ماه میزبان گردشگران و مسافرانی است که از جای جای کشور برای حضور در آیین بومی، سنتی پخت و تهیه آش‌های سنتی به این منطقه سفر می‌کنند.

وی با یادآوری اینکه این جشنواره همه ساله با استقبال بی‌نظیر هموطنانمان روبه‌رو شده و در این آیین بیش از ۵۰ نوع آش تدارک دیده می‌شود، تصریح کرد: در این جشنواره آشپزان متبحر و بانوان مبتکر نیری در دست پختی ارزشمند و خوشمزه آش‌های سنتی را تولید کرده و به علاقمندان ارائه می‌کنند.

زاهد خاطر نشان کرد: آش‌های پخته شده توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفته و در پایان این روز از بین آش‌های پخته شده بهترین آش از نظر کیفیت، طعم و همچنین مقبولیت عموم هموطنان انتخاب شده و آشپز آن مورد تجلیل قرار می‌گیرد.

این مسئول اضافه کرد: در این جشنواره آش‌های سنتی منطقه نظیر آش دوغ، آش انار، آش کشک، آش ماست و… مورد پخت و توجه آشپزان قرار گرفته و سعی می‌کنند تا با کیفیت‌ترین آش را بپزند و تحویل هموطنان دهند.

وی بیان کرد: در این جشنواره تنها به پخت آش اکتفا نشده بلکه با تدارک مسابقات مختلف فرهنگی، ورزشی، انجام بازی‌های بومی، محلی، برنامه‌های آوازخوانی و ترانه‌خوانی شاد و مفرح سعی می‌شود فضای جذاب برای عموم هموطنان فراهم آید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرماندار نیر جذب گردشگران، بهره‌گیری از فرصت‌های مناسب برای معرفی توانمندی‌های بانوان و جذب سرمایه‌گذاران را از اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.

زاهد یادآور شد: ‌در سال‌های اخیر شاهد حضور مسافران و گردشگران متعددی در منطقه زیبای بولاغلار بودیم که امیدواریم با فراهم شدن بستری سرمایه‌گذاران بتوانند در این مناطق سرمایه‌گذاری کرده و از فرصت‌های پیش آمده بهترین بهره را ببرند.

وی ادامه داد:‌ علاوه بر منطقه گردشگری بولاغلار در این شهرستان منطقه نوالر، غارهای صخره‌ای، کاروانسراهای تاریخی، قلعه‌های باستانی و چندین آب گرم متنوع و با خاصیت مطلوب وجود دارد که می‌تواند بهترین ظرفیت برای توسعه گردشگری باشد.

زاهد از تهیه طرح جامع گردشگری این شهرستان خبر داد و گفت:‌ تا یک ماه آینده این طرح تکمیل شده و تحویل دستگاه‌های مرتبط برای اجرا و عملیاتی شدن می‌شود.

این مسئول از احداث دهکده توریستی سبلان با همت سرمایه‌گذاران و متولیان صنعت گردشگری خبر داد و افزود: باید چنین ظرفیت‌هایی را قدر بدانیم و سعی کنیم با توجه بیشتر در این باب حرکت‌های منسجم و مقبول را شاهد و ناظر باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید