به کارگیری علم در مسیر حق و عدالت از برکات وحدت حوزه و دانشگاه است


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام کاظم سلامتی در خطبه های امروز نماز جمعه ارومیه وحدت حوزه و دانشگاه یک ضرورت اجتناب ناپذیر دانست و افزود: اتحاد دانشگاهیان و حوزویان برکات زیادی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورده بطوریکه تحصیل علم و به کار بردن علوم در مسیر حق و عدالت فضیلت محسوب می شود.


وی با اعلام اینکه حوزه با دانشگاه از تفاوت چندانی برخوردار نیست، ضمن تاکید بر بر ضرورت آشنا شدن مردم با آیت‌الله مفتح، اظهار داشت: این شهید دانشمند در حوزه‌های مختلف اعم از نقلی، عقلی و علمی تالیفات زیادی را داشته و در توسعه علوم دینی یکی از چهره های تاثیر گذار محسوب می شود.


امام جمعه موقت ارومیه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ۲۷ آذرماه سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن اصفهانی، اعلام کرد: درباره این عالم گرانقدر از مراجع عظام تقلید نقل است که پدر ایشان آیت‌الله سید ابوالحسن اصفهانی هنگام شنیدن خبر شهادت فرزند خود برای قاتل طلب آمرزش کردند.


حجت الاسلام سلامتی همچنین مردم را به زیارت امام حسین (ع) در اربعین فراخواند و با بیان اینکه خواندن ادعیه و یاد کردن سرور و سالار شهیدان موجبات سعادت دنیوی و اخروی را فراهم می‌کند، ادامه داد: بجا آوردن واجبات و تکلیف دینی از مشخصات یک شیعه حقیقی بوده و کسی که ادعای شیعه بودن دارد نباید از واجبات شرعی و تکالیف دینی خود غفلت کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید